Olaf Reinecke

Portrait Olaf Reinecke

Olaf Reinecke (D), nezávislý tanečník, choreograf a pedagog. Studium vědy a sporu na Univerzitě v Hamburgu, zaměření na Tanec a výzkum, stejně jako Výuka tance.

Od roku 1997 se orientuje na techniky moderního a současného tance, studium doma i v zahraničí u Davida Zambrana, Freye Fausta, Davida Hernandeze, Joe Alegada a Ivana Wolfa. Sám vyučoval také v Číně, Malajsii a dalších evropských zemích.

Jako tanečník spolupracoval s Chrisem Haringem, Pierrem Wyssem, Janem Puschem, Tony Vezichem a dalšími. V roce 2009 spoluzaložil s Bärbel Stenzenberger Tanzcompanie bo komplex, s níž vyprodukovali již 6 celovečerních představení a prezentovali je ve více než 130 představeních kromě Německa i ve Švýcarsku, Číně a Arménii. S ProART Company se představil projektu Another JAN, věnovanému bratrům Mašínům.

ProART FESTIVAL 2016

Brno 21. - 22. 7. + Valtice 24. - 28. 7.

Současná taneční dílna + Shakespeare 400

PŘIHLÁŠKY WORKSHOPY ZDE

Více o ProART Festivalu 2016 a všech jeho dalších dílnách:

rozvrh_1Brno2016_CZ.jpeg rozvrh_Praha-2016_CZ3.jpeg rozvrh_2Brno2016_CZ2.jpeg

Contemporary Dance Technique - Remixed

Moje hodina je založena na zkušenostech s odlišnými styly contemporary, modern a release, včetně floorwork a jógy.

Fokus je na klouby a na ekonomické využití pohybu skrz analýzu směru, uvědomění si sekvencování-rozkládání pohybu, impulzů a plynulosti. Součástí je rovněž využití centra těla a vnitřních svalů ve smyslu usnadnění práce s energií a silou.

Hodina zpravidla začíná rozehřátím na zemi, posilováním centra a trupu. Následně pohybem do prostoru za využití podlahy v daných pohybových sekvencích či improvizovaném materiálu. Se silným centrem těla se můžeme hýbat plynule a ekonomicky na všech úrovních.

Dalším bodem hodiny je vertikální pohyb: klouby, chodidla, nohy, ruce, páteř, zapojení Release techniky skrz specifický pohybový materiál.

Posledním zastavením bude pasáž zaměřená na pohyb do prostoru, změnu směrů a úrovní, využívání impulzů, sekvencování, toku a stavby závěrečné pohybové fráze. Celou hodinu zakončíme strečingem, abychom předešli zranění.

"Nejdůležitější však pro mě je se cítit svobodně a radostně. Proč jinak tančit, že?"

Contact: Duets in Dance

V kontextu našeho workshopu se chceme zabývat tématem duetů v tanci. Duet znamená více než jen počet tanečních partnerů. V setkání a zapojení toho druhého, vzniká něco dalšího - třetího.

Harmonický, plný nedorozumění, silný, křehký, akrobatický. Příležitosti jsou rozlišné. V naší dílně se zaměříme na prostor dvou lidí, kteří sdílí svůj střed v experimentu blízkosti. Skrz vzdálenost se svět otevírá, partneři vcházejí do dialogu se sebou, což nás vede zpět k našim základům.

Po kolektivním rozehřátí se cvičeními na pozornost, uzemnění, a bytí v kontaktu se sebou i druhými se zaměříme na práci ve dvojici za použití různých technik, nápadů a teorií k vytváření duetu a zdokonalení naší partnerské spolupráce.

Zdrojem duetu by mohl být např. text, vzpomínky, útržky rozhovoru z divadelních her či filmů, nebo zlomky hudebních kompozic.

VIDEO LINKS:

 

Es ist wie es ist - Probenmitschnitt: http://www.youtube.com/watch?v=CbQeYJ_9-j4
 
 
 
...im echten Land... - Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=bnQHy_zgjgc
 
Gisela - Giselle - Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=d3hS9Ddlbvs
 
 
 
 
Webseite bo komplex: http://www.tanzkompaniebo-komplex.de