Markus Hippmann

markus_hippmann Markus Hippmann se narodil v roce 1967 v Rakousku ve Welsu. Po sametové revoluci v letech 1991-94 studoval kameru na FAMU v Praze. V té dobe se také naučil česky. Poté pokračoval ve studiu na Vídeňské filmové akademii. Pracoval jako kameraman a fotograf ve Vídni a po roce 1999 začal fotografii vyučovat. V roce 2003 založil soukromou fotografickou školu ve Vídni „Fotoschule Wien“: www.fotoschule.at. Od této doby zde pracuje jako pedagog a vede učební kurzy pro fotografii a film. V rámci výuky a vlastní fotografické tvorby se Markus Hippmann soustředí především na portrétní, divadelní a taneční fotografii. Z toho vznikla plodná fotografická spolupráce s tanečním oddělením Konservatorium Wien, jejíž výsledky budou moci být viděny v rámci výstavy o taneční fotografii ve Vídni v listopadu 2014.

Teorie: Budeme stručně diskutovat o technických základech fotografování. Analogové / digitální, clona, rychlost závěrky, expozice, ISO / ASA, RAW / JPG / TIFF,  výběr objektivu. Rozebereme vzorové obrázky z baletních představení: forma / grafika, obsah, barevná dramaturgie.

Fotografický kurz v rámci festivalu ProART se zabývá tématem „fotografie a pohyb“ a především divadelní / taneční fotografií. Výuka se skládá z různých částí. Budeme kombinovat teoretické vstupy, fotografickou praxi a zpětnou vazbu na výsledky společného fotografování. Na začátku probereme a zopakujeme nejdůležitejší technické a tvarovací základy fotografie. Než začneme fotit, budeme mluvit o tom, co nás v konkretní fotografické situaci čeká, jaké budou podmínky, výzvy a jak na ně můžeme reagovat, resp. na co se musíme připravit. Poté bude následovat fotografická praxe. Po ukončení focení výsledky zanalyzujeme a probereme, co už fungovalo a co by se ještě dalo zlepšit. Těším se na seznámení a společně strávený čas!

Brno 25. + 26. července 2014

Přihláška ZDE

Možná váz zaujme také fotoworkshop s Paulem Leclairem v Praze 29. - 30. 7. 2014

Avatar Markus Hippmann