Oskar Stolín

Stolín
Oskar Stolín se narodil v roce 1991 ve Svitavách, po absolvování střední umělecké školy nastoupil do Liberce na Fakultu umění a architektury, kde studoval v ateliéru Prof.Jaroslava Brabce, během tohoto studia byl na stážích v Šalounově ateliéru (AVU), kde studoval u Mgr. Jana Mladovského, následně absolvoval roční stáž na Bratislavské VŠVU, v ateliéru socha, objekt, inštalácia u Prof. Mgr. art. Patrika Kovačovského, kde také absolvoval stáž v ateliéru Prof. Tona Stana. Po půlroční stáži v Argentině nastoupil do navazujícího magisterského studia na Akademii výtvarných umění v Praze, obor Nová média I., u MgA. Tomáše Svobody Ph.D.

TVORBA O. S. ZDE

ProART Festival 2018

Liberec, 15. - 16. 6.

Fotografie

Z DÁLKY / Z BLÍZKA 
Představte si vaší povahu. Troufnete si fotit neznámého člověka z kontaktní vzdálenosti? Nebo spíše byste se schovali do houští a čekali na ten správný moment? Já balancuji, sám se cítím nepříjemně pokud mám vstoupit do osobního prostoru foceného člověka, ale chtíč po dobré fotografii je snad pro mě silnější.
Dva různé pohledy na fotografii, co znamená “Jít si pro fotku” oproti “Vyfotit to”? Zkusíme se porovnat fotografování z utajené dálky, oproti přímému kontaktu fotografa s objektem. Podívám se na konkrétní fotografie a zkusíme je najít i v našich podmínkách.
Jména jako Antonín Kratochvíl a Josef Sudek budou často skloňovaná. Oba fotografové nikdy nefotili barevně, ale my si najdeme pár dalších příkladů za “barvu” například za módu Roberta Vana.
V neposlední řadě určitě nevynecháme ani divadelní fotografii. Však o tanečníky nouzi mít nebudeme…
Požadavky: Vlastní foťák nebo mobil;) Fotky budeme stahovat a případně konzultovat.