Filip Staněk

Jesus

Filip Staněk vystudoval tanec a herectví na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. Pět let působil jako sólista v Národním divadle moravskoslezském a zároveň jako taneční pedagog. Poté přesídlil do Monaka, kde pracoval jako kondiční trenér. Věnuje se taneční pedagogické práci a vlastnímu tanečnímu konceptu SMART BODY. V současné době žije v Praze, je členem tanečního souboru 420PEOPLE, trenérem ve 3D Fitness Gym a tanečním pedagogem. Studuje filosofii na FF UK, píše články, eseje a povídky. V nakladatelství Euromedia mu vyšla kniha Křehká struna.
www.filipstanek.cz 

ProART FESTIVAL 2024

BRNO, 18. - 21. 7.

SMART BODY

Smart body je pohybový/taneční jazyk kultivující naši pohybovou inteligenci. Vychází z technik současného tance, ale zároveň si bere účinné nástroje z dalších odvětví jako jsou sport, bojová umění, fyzioterapie, Fighting Monkey a další. Tanec považuje za základní lidskou potřebu (Jak reaguje vaše tělo, když slyší hudbu?), přičemž netrvá na jeho konkrétní formě či estetice.
Více info: www.filipstanek.cz/smart-body/

BRNO, 18. - 21. 7. 

IMPROVIZACE A MUZIKALITA

Lekci začneme naladěním a přípravou těla i mysli, poté se budeme věnovat technickým cvičením na podlaze (floorwork), na vlastních nohách, možná i na rukách. Naučíme se zvířecí chůze, převaly po zemi, efektní skoky. Bude nás zajímat práce s těžištěm, rytmus, plynulý tok pohybu, dynamika a efektivní využití energie. Zlepšíme si kondici, rychlost, hbitost, koordinaci i mobilitu v kloubech, zároveň však budeme poslouchat a respektovat fyziologické možnosti. Budeme se hýbat, budeme tančit! Taneční vazby budou poskládány tak, aby si zatančili začátečníci i pokročilí. Jak cítíte hudbu a vnímáte pohyb, bude na vás. Naším cílem bude najít radost a svobodu v pohybovém projevu.

PŘIHLÁŠKY ZDE