ProART Company 2017

Březen

20. 3. Brno, Vila Tugendhat: Setkání ve skleněném pokoji: Radka Fišarová

24. 3. Ostrava, Provoz Hlubina: Shall I compare thee to a summer´s day? (v rámci Dance, Dance... Otherwise we are lost) + Tanzkompanie BOkomplex

Duben

2. 4. Plzeň, Moving Station: Shall I compare thee to a summer´s day? (v rámci Dance, Dance... Otherwise we are lost) + Tanzkompanie BOkomplex

22. 4. Drážďany - Radebeul, Tanzwoche Dresden Gala 2017: Another Jan (solo)

Květen

22. 5. Brno, Vila Loew Beer: Shall I compare thee to a summer´s day? (v rámci Dance, Dance... Otherwise we are lost) + Tanzkompanie BOkomplex

Červen

12. 6. Brno, Vila Tugendhat: Setkání ve skleněném pokoji: Iva Bittová

ProART Company 2016

Leden

29. 1. / Oxford House Londýn, UK - Vitka + Blatný + JAN

http://www.oxfordhouse.org.uk/

30. + 31. 1. / Oxford House Londýn, UK - workshops

Únor

15. 2. / Brno, Vila Tugendhat - Setkání ve skleněném pokoji: BLATNÝ

22. 2. / Brno, Vila Tugendhat - Setkání ve skleněném pokoji: HUDBA TICHA (součástí večera je choreografie Emoticon)

Březen

20. 3. / Praha, České muzeum hudby: Schubert: WINTERREISE... Zimní cesta

Červen

6. a 7. 6. / Brno, Vila TugendhatSetkání ve skleněném pokoji: ZDENEK KONVALINA (Fratres + Cadenza - premiéra)

8. 6. / Brno, Vila TugendhatSetkání ve skleněném pokoji: JURAJ KUKURA

13. 6. / Brno, Divadlo Reduta - ProART Company a Ensemble Opera Diversa: Naděje (n)a milosrdenství (Fratres, Cadenza, Pilgrim Song)

Červenec

1. 7. / Brno, CED - Cadenza, Abbys, Pilgrim Song (v rámci ProART Festivalu 2016)

4. 7. / Brno, Vila Tugendhat - Vitka (v rámci ProART Festivalu 2016)

18. 7. / Brno, Vila Tugendhat - Setkání ve skleněném pokoji: BÁRA BASIKOVÁ

21. 7. / Brno, CED - Sonnets - předpremiéra (v rámci ProART Festivalu 2016)

25. 7. / Valtice, Zámecké divadlo - Emoticon (v rámci ProART Festivalu 2016)

26. 7. / Valtice, Zámecké divadlo - Vitka (v rámci ProART Festivalu 2016)

Srpen

22. 8. / Brno, Vila TugendhatSetkání ve skleněném pokoji: DAGMAR PECKOVÁ

(incl. Pilgrim Song)

Říjen

6. 10. / Brest, Francie - Another Jan

7. 10. / Brest, Francie - Blatný - sólo

26. + 27. 10. / Brno, Industra - W. S. SONETY (International Choreographers Project: Shakespeare 400)

28. 10. / Valtice, Zámecké divadloW. S. SONETY (International Choreographers Project: Shakespeare 400)

Listopad

5. 11. / Linz, Lange Nacht - Pilgrim Song + Zdenka´s Variations

7. + 8. 11. / Brno, Uměleckoprůmyslové muzeum - SPACES II. Bits and Pieces (Pilgrim Song, Cadenza, Zdenka´s Variations, Abbys a další)

19. 11. / Malta - Msida - Emoticon + workshop 20. 11.

25. + 26. 11. / Liberec, LázněSPACES II. Bits and Pieces (Pilgrim Song, Cadenza, Sonety a další)

Prosinec

5. a 6. 12. / Brno, Vila Loew Beer - W. S. SONETY (International Choreographers Project: Shakespeare 400)

7. 12. / Brno, Vila Tugendhat - Setkání ve skleněném pokoji: VLASTIMIL HARAPES

ProART Company 2015

Leden

26. 1. - 31. 1. / Seoul, Jižní Korea - Korean National University of Arts, School of Dance - ProART Choreographic Masterclass

31. 1. Seoul, Jižní Korea - Korean National University of Arts - SPACES - research solo

Březen

14. 3. / České centrum Paříž, FrancieEmoticon + JAN

15. 3. / Canaldanse Paříž, FrancieEmoticon + JAN

Květen

13. 5. / Bonn (Německo), Bonner Theater Nacht - MOTION SCORES: Dvořák www.bonnertheaternacht.de

19:45 + 20:45 + 21:45 + 22:45

Červen

12. 6. LINZ / Rakousko - Lange Nacht der Buehnen - Lentos: EMOTICON (19:18 + 23:00) Více ZDE

Červenec

20. + 21. 7. BRNO - Vila Tugendhat: Básníci města (20:00)

25. 7. BRNO - DnO: Another Jan / Volume 2 (20:00)

26. 7. PRAHA - Ponec: Another Jan / Volume 2 (20:00)

28. 7. PRAHA - NoD: Básníci města (20:00)

Srpen

1. 8. PRAHA - HAMU: Ireona (choreographic research with Jeongho Nam)

Září

14. a 15. 9. / BRNO - Vila Tugendhat: Básníci města (20:00)

18. 9. / NAIROBI (Kenia) - STORYMOJA FESTIVAL: workshop + galaevent pro Afriku "Text a poezie v tanci"

http://blog.storymojafestival.com/when-i-thought-i-could-dance-dance-masterclass/

19. 9. / NAIROBI (Kenia) - STORYMOJA FESTIVAL: BLATNÝ

Říjen

17. 10. / Schubert: WINTERREISE... Zimní cesta / Vídeň, Kammeroper, 19:30 - premiéra

Listopad

8. - 11. 11. / Mitzpe Ramon, Izrael / Liat Dror Nir Ban Gal Dance School - Workshop s Martinem Dvořákem

20. 11. / SPACES / Hadivadlo, Brno - českoněmecký komponovaný večer současného tance

21. - 22. 11. / Brno - Workshop Irene Bauer, Martin Dvořák, Henrik Kaalund

27. 11. / Neapol - workshop

28. 11. / Emoticon / Teatro Bellini - Neapol, Itálie Více ZDE

Prosinec

1. + 2. 12. / SPACES / Liberec, Oblastní galerie v Lázních - českoněmecký komponovaný večer současného tance

17. + 18. 12. / Schubert: WINTERREISE... Zimní cesta / Brno, Uměleckoprůmyslové muzeum

19. 12. / Schubert: WINTERREISE... Zimní cesta / Slezské divadlo Opava

ProART Company 2014

Březen

23. 3. Bratislava / Elledanse: JAN - trojdílný večer (Milada, Sfida Furioso, Jan)

Květen

19. + 20. + 21. 5. Brno / Vila Tugendhat: USPUD_emoticon (premiéra)

23. 5. Bratislava / Elledanse: USPUD_emoticon

Červen

6. 6. Giessen, Německo / Stadttheater (Tanz Art Ost West): SFIDA FURIOSO

14. 6. 19:45 + 21:00 - Linz, Rakousko / Museum Lentos (Lange Nacht der Buehnen): JAN (solo)

Červenec

21. 7. Brno / ProART Festival / USPUD_emoticon / Divadlo na Orlí 20:00

22. 7. Brno / ProART Festival / Milada + JAN / Divadlo na Orlí 20:00

26. 7. Brno / ProART Festival / Motion Scores I-IV / Divadlo na Orlí 20:00

29. 7. Praha / ProART Festival / USPUD_emoticon / NoD 20:00

31. 7. Praha / ProART Festival / Milada + JAN / NoD 20:00

3. 8. Praha / ProART Festival / Motion Scores I-VIII / NoD 20:00

Srpen

23. 8. Budapešť / Budapest Dance Theatre / Emoticon / 20:00

Září

13. 9. Bratislava / Elledanse /  EmoticonMotion Scores I-V / 20:00

Říjen

8. 10. Mitzpe Ramon / Israel / Sukkot Festival / Hangar Adama:  Emoticon

9. - 10. 10. Mitzpe Ramon / Izrael / Sukkot Festival / Hangar Adama: ProART workshop / Irene Bauer, Martin Dvořák - yoga, repertoár, partnering

Listopad

8. 11. 20:00 + 9. 11. 20:00 Brno / Moravská Galerie - Umělecko-průmyslové muzeum / Motion Scorespremiéra

9. 11. Dance Life Expo, Brno / Motion Scores IV. a X. + Emoticon (short cuts)

14. 11. Vídeň / Theater Brett / Mitteleuropäisches Theaterkarussell 2014 / Beethoven: Kreutzer Sonata_Emoticon

16. 11. Dresden-Radebeul / Landesbuehnen Sachsen / Beethoven: Kreutzer Sonata_ Emoticon

29. + 30. 11. Bonn / Brotfabrik / Another Jan (opening night) + JAN

Prosinec

12. 12. Praha / Ponec / Motion Scorespremiéra

13. 12. Bratislava / Elledanse / Motion Scores - premiéra

19. 12. Praha / Ponec / Another Jan (premiéra) +  Emoticon + Stín

20. 12. Brno / Divadlo na Orlí / Another Jan (premiéra) +  Emoticon + Stín

30. 12. 2014 - Malta, La Valetta - Spectacular Ballet Gala / Motion Scores: Janáček + Dvořák - Beethoven: Kreutzer Sonata (1. věta) - Spaces - solo

ProART Company 2013

Červen

28. + 29. 6. Varšava / Polsko / Festival Zawirowania: ProART workshop / Martin Dvořák, contemporary ballet

30. 6. Varšava / Polsko / Festival Zawirowania: STRING QUARTETS

INFO

Červenec

12. 7. Bleiburg / Rakousko / Lange Nacht des Tanzes - Centre for Choreography of Johann Kresnik / 20:30 + 22:30 + 23:15: SFIDA FURIOSO

INFO

21. 7. Brno / ProART Festival / DnO: STRING QUARTETS

24. 7. Brno / ProART Festival / DnO: JAN (work in progress v rámci Gala ProART)

25. 7. Brno / ProART Festival / DnO: SFIDA FURIOSO

26. 7. Brno / ProART Festival / DnO: JAN (work in progress v rámci Zen Dance)

28. 7. Praha / ProART Festival / NoD: JAN (work in progress v rámci Zen Dance)

29. 7. Praha / MAGISTRÁLA - NOVÁ PRAŽSKÁ TŘÍDA - OPEN STAGE I.P.PAVLOVA: ProART workshop / Martin Dvořák, jóga 16:00 - 18:00

31. 7. Praha / ProART Festival / NoD: STRING QUARTETS

Srpen

1. 8. Praha / ProART Festival / NoD: JAN

2. 8. Praha / ProART Festival / NoD: SFIDA FURIOSO

4. 8. Praha / MAGISTRÁLA - NOVÁ PRAŽSKÁ TŘÍDA - OPEN STAGE I.P.PAVLOVA / 20:00h : SFIDA FURIOSO (ZRUŠENO kvůli špatnému počasí)

19. 8. Budapest / Maďarsko / Budapest Dance Theatre Festival / Depo Studio: SFIDA FURIOSO + JAN

INFO

19. - 23. 8. Budapest / Maďarsko / Budapest Dance Theatre Festival / Depo Studio: ProART workshop / Martin Dvořák, repertoár

Září

20. 9. Mitzpe Ramon / Izrael / Sukkot Festival / Hangar Adama: SFIDA FURIOSO + JAN

19. - 21. 9. Mitzpe Ramon / Izrael / Sukkot Festival / Hangar Adama: ProART workshop / Irene Bauer, Martin Dvořák, Alena Pajasová - jóga, modern, contemporary, repertoár, Release

Říjen

14. 10. Řím / Itálie / Teatro Greco: STRING QUARTETS

15. - 18. 10. Bratislava / Slovensko / Bratislava v pohybe: ProART workshop / Martin Dvořák, contemporary ballet a repertoár

19. 10. Bratislava / Slovensko / Bratislava v pohybe: STRING QUARTETS

20. 10. Brno / DnO: Sfida Furioso + Milada + Jan (brněnská premiéra)

23. 10. 11:00 + 18:00 Praha / Památník na Vítkově: Sfida Furioso + Milada + Jan

Listopad

3. - 12. 11. Mitzpe Ramon / Izrael / Liat Dror Nir Ben Gal Dance School: ProART workshop / Martin Dvořák, jóga, partnering, repertoár, kontaktní improvizace

9. + 16. + 23. 11. Linz / Rakousko / Tanzschule NURA: ProART workshops / Irene Bauer a Martin Dvořák - síla, uvolnění, koncentrace

Prosinec

2. 12. Jerusalem / Izrael / Machol Shalem: SFIDA FURIOSO

7. 12. Ósan / Korea: Beethoven - Janáček: KREUTZER SONATA

28. 12. Malta: Islamey + Tancredi´s Tears - Ballet Gala / Malta Art Events

ProART Company v roce 2012

ProART leden

19. a 20. 1. Příběh vojáka - Besední dům, Brno

ProART únor

11. a 12. 2. Těla v ohrožení: (Brotherhood-Proposition-Foreign Bodies) - Studio Alt@, Praha

ProART březen

17. 3. Brucknerhaus Linz (A) - Gala NURA Tanzschule / "ISLAMEY" Choreografie a tanec: Martin Dvořák

24. 3. Těla v ohrožení: (Brotherhood-Foreign Bodies-Bon vieux temps) - DIOD, Jihlava 19:30

ProART duben

1. 4. DATANZDA - Tanzhaus Zürich / "PAS PERDUS" Choreografie: Félix Duméril, Tančí: Alena Pajasová & Félix Duméril (Company ProART + T42 Dance Projects) INFO ZDE

27. 4. Těla v ohrožení: (Brotherhood-Foreign Bodies-Bon vieux temps) - Elledanse, Bratislava, SK 20:00 ZMĚNA z důvodu zranění - KREUTZER SONATA

28. 4. Těla v ohrožení: (Brotherhood-Foreign Bodies-Bon vieux temps) - Stadion na Kounicove, Brno 19:30 ZMĚNA z důvodu zranění - KREUTZER SONATA

ProART květen

12. 5. Tanzhaus Zurich (CH) - Lange Nacht der Kurzen und Knappen / Jana Ryšlavá: WITH(out) WINGS

ProART červen

2. 6. Bon vieux temps (20:00+22:00) + Jana Ryšlavá: WITH(out) WINGS (21:30) / Lange Nacht der Buehne, Linz, Rakousko

25. 6. Beethoven: Kreutzer Sonata (duet) - Praha, Dance Open Air Festival - nádvoří Lichtenštejnského paláce

ProART červenec

7. 7. Beethoven-Tolstoj-Janáček: KREUTZER SONATA - Festival Zawirowania - Varšava, Polsko

21. 7. Beethoven-Tolstoj-Janáček: KREUTZER SONATA - ProART Festival 2012 - Brno, Divadlo Bolka Polívky

26. 7. Balakirew: ISLAMEY (solo) Choreography and Dance: Martin Dvořák - GalaProART Festival - Brno, Divadlo Bolka polívky

27. 7. Isira Makuloluwe: ISTVAN (working title) - ProART Festival 2012 - Brno, Divadlo Bolka Polívky

2. 8. Balakirew: ISLAMEY (solo) Choreography and Dance: Martin Dvořák - GalaProART Festival - Praha, NoD

3. 8. Beethoven-Tolstoj-Janáček: KREUTZER SONATA - ProART Festival 2012 - Praha, NoD

4. 8. Isira Makuloluwe: ISTVAN (working title) - ProART Festival 2012 - Praha, NoD

ProART říjen

1. 10. - Sukkot Festival / Mitzpe Ramon, Hangar Adama / Liat Dror Nir Ben Gal Dance Company / Israel - "Beethoven: KREUTZER SONATA" + "Istvan:1951"

INFO ZDE

6. 10. - Quinzena de Danca Almada - International Contemporary Dance Festival / Almada, Portugalsko - "Foreign Bodies"

7. 10. - Quinzena de Danca Almada - International Contemporary Dance Festival / Sessimbra, Portugalsko - "Foreign Bodies"

14. 10. - 9. Kalászi Kortárs Tánctalálkozó - Duna Táncmuhely / Budapest - Budakalasz, Maďarsko / "Beethoven: KREUTZER SONATA" + "Istvan:1951"

ProART prosinec

STRING QUARTETS - premiéra

9. 12. Divadlo Rokoko, Praha

14. 12. Divadlo na Orlí / Hudebně-dramatická laboratoř JAMU, brněnská premiéra

15. 12. Elledanse - Dom T&D, Bratislava

16. 12. Divadlo na Orlí / Hudebně-dramatická laboratoř JAMU, Brno

ProART Company v roce 2011

Jako členové ProART Company účinkovali:
Irene Bauer, Martin Dvořák, Lenka Kolářová, Petr Kolář, Alena Pajasová, Mirka Prokešová, Jana Ryšlavá

jako host:
Kateřina Benešová, Lenka Růžičková a Robin Sobek

Odehraná představení Company ProART v roce 2011:

Leden

25. 1. Short Pieces: Pure Beauty (Malstroem-N.B.G.-Karenin-Bon vieux temps) – Divadlo Barka, Brno
27. 1. Giselle: Revenge – Studio Alta, Praha
28. 1. Giselle: Revenge – Studio Alta, Praha

Duben

20. 4. Giselle: Revenge – DIOD, Jihlava (11 hod a 19:30 hod)
21. 4. Giselle: Revenge – Divadlo Barka

Květen

11. a 12. 5. Foreign Bodies – Wanieck Gallery, Brno
18. 5. Short Pieces: Pure Beauty (Malstroem-N.B.G.-Endless Flights-Karenin-Foreign Bodies)
28. 5. MASA – Mezi ploty, Praha – Bohnice

Červen

4. 6. Malstroem + Foreign Bodies – Lange Nacht der Buehne, Linz, Rakousko (18:30, 19:30, 20:30, 21:30)
5. 6. Short Pieces: Foreign Bodies (Malstroem-MASA-Karenin-Foreign Bodies) – Studio Alta, Praha
22. 6. Giselle: Revenge – Elledanse, Bratislava

Červenec

V rámci festivalu ProART (celkem 18 večerů):
15. 7. Foreign Bodies – Divadlo Bolka Polívky, Brno
21. 7. Brotherhood – Stadion, Brno
22. 7. Bon vieux temps – Stadion, Brno
25. 7. Bon vieux temps – Rokoko, Praha
26. 7. Giselle: Revenge – Rokoko, Praha
30. 7. Brotherhood – Rokoko, Praha
31. 7. Foreign Bodies – Rokoko, Praha

Říjen

14. a 15. 10. Giselle: Revenge - Quinzena de Danca de Almada, Montijo + Sessimbra, Portugal
31. 10. Foreign Bodies + Brotherhood: Rituály dneška - Památník Vítkov, Praha

Listopad

20. 11. Beethoven-Tolstoj-Janáček: Kreutzer Sonata – České muzeum hudby, Praha
22. 11. Beethoven-Tolstoj-Janáček: Kreutzer Sonata – Divadlo Bolka Polívky, Brno
27. 11. Beethoven-Tolstoj-Janáček: Kreutzer Sonata – Rokoko, Praha
28. 11. Beethoven-Tolstoj-Janáček: Kreutzer Sonata – DIOD, Jihlava

undefined