Pavla Fendrichová

DSC_9836bw sv¦Ťtlej+í+ş pozad+ş

Jedna z nejvyhledávanějších hlasových pedagožek a kouček současnosti pro své celostní vnímání a individuální přístup k hlasu s akcentem na jeho autenticitu. Od počátku své pedagogické praxe se úspěšně věnuje terapii hlasových poruch a pracuje s hlasem jako terapeutickým a seberozvojovým nástrojem. Ona sama svoji roli vnímá jako roli průvodkyně krajinami hlasu. V současnosti působí na pražské DAMU a v Dejvickém divadle. Po studiích vyučovala hlavní obor zpěv na pěveckém a muzikálovém oddělení Konzervatoře a VOŠ J. Ježka, působila také na PedF UK a Týnské škole, kde vyučovala studenty oboru Sbormistrovství chrámové hudby. Pro svůj ojedinělý citlivý a laskavý přístup je vyhledávanou lektorkou vokálních workshopů (Německo- Jazz Akademie Dortmund, Švédsko, Švýcarsko ,SR, ČR AVU) a hlasovou poradkyní (spolupráce s Českou televizí a pražskými divadly- Dejvické divadlo, Divadlo Minor, Národní divadlo,…) vokálních a vokálně-instrumentálních těles (Skupina Hm..., Zkoleduj se, atd.). Mezi její studenty patří řada předních českých i slovenských zpěváků (např. Vojtěch Dyk, Beata Hlavenková - cena Anděl 2019 Interpretka roku, držitelka ceny Anděl 2018 Interpretka roku - Bára Poláková) a herců (např. Martha Issová, Kateřina Šildová, Petr Vaněk a další). Byla hlasovou koučkou projektu MASS Leonarda Bernsteina pro představitele hlavní role celebranta Vojtěcha Dyka a všechny vedlejší pěvecké role Street choru. V říjnu 2018 s touto rolí exceloval Vojtěch Dyk ve Vídeňském Konzerthausu v konkurenci zahraničních interpretů za doprovodu orchestru ORF Vienna Radio Symphony Orchestra.
V její pedagogické činnosti je pro ni silným inspiračním zdrojem také její úspěšná sbormistrovská práce a vlastní pěvecká cesta aktivní zpěvačky, mimo jiné v oblasti staré hudby- písně s loutnou, je členkou legendárního souboru Linha singers.

ProART Festival 2023

BRNO 20. - 27. 7.  + SLAVONICE 29. 7. - 1. 8.

Brno_rozvrh_2023Slavonice_rozvrh_2023

Krajinami hlasu - pěvecko-hlasová dílna

Mnohovrstevnatý dvou/čtyřdenní hlasový workshop, během kterého budeme společně i individuálně procházet našimi hlasovými krajinami. Rozpohybujeme tělo za pomoci hlasu a skrze tělo rozpohybujeme svůj hlas. Dílna má tři části.  

V první budeme pracovat všichni společně a během cvičení oživovat naši preverbální hlasovou paměť, znovuobjevovat hlasovou autenticitu a oživovat prameny naší kreativity.

 Druhá část bude koncipována jako masterclass, během které budu pracovat s každým účastníkem individuálně (za pasivní účasti všech přihlášených) a zabývat se hlasovými a interpretačními tématy vašeho písňového repertoáru. 

V třetí části vám budu předávat nejnovější poznatky o propojení hlasu a nervu vagu. Naučím vás cvičení, která mají fascinující účinky a jsou neuvěřitelně efektivní pro zpěvní a mluvní hlas, zlepšují jeho kondici, zároveň mají mnoho benefitů přesahujících náš hlas.

 Workshop je určen nejen pro hlasové profesionály, kteří touží objevovat a vystoupit z hlasových stereotypů, zúčastnit se může každý, kdo cítí volání k hlasovému růstu a změně. 

 Co si odnesete?

*vědomí, že můžu zpívat a svůj zpěv zlepšovat 

*jistotu, že dokáži improvizovat 

*prožitek bytí v oporách pro hlas

*návod jak pracovat se svým hlasem bezpečně

*jak se skrze svůj hlas kdykoliv a kdekoliv zazdrojovat 

*inspiraci jak svůj hlas dále rozvíjet

*zlepšení své psychosomatické kondice

*cvičení, která můžete denně praktikovat a díky nim se posouvat dále

*návod jak pracovat s trémou 

*odpovědi na vaše otázky

PŘIHLÁŠKA ZDE