Pavla Fendrichová

DSC_9836bw sv¦Ťtlej+í+ş pozad+ş

Jedna z nejvyhledávanějších hlasových pedagožek a kouček současnosti pro své celostní vnímání a individuální přístup k hlasu s akcentem na jeho autenticitu. Od počátku své pedagogické praxe se úspěšně věnuje terapii hlasových poruch a pracuje s hlasem jako terapeutickým a seberozvojovým nástrojem. Ona sama svoji roli vnímá jako roli průvodkyně krajinami hlasu. V současnosti působí na pražské DAMU a v Dejvickém divadle. Po studiích vyučovala hlavní obor zpěv na pěveckém a muzikálovém oddělení Konzervatoře a VOŠ J. Ježka, působila také na PedF UK a Týnské škole, kde vyučovala studenty oboru Sbormistrovství chrámové hudby. Pro svůj ojedinělý citlivý a laskavý přístup je vyhledávanou lektorkou vokálních workshopů (Německo- Jazz Akademie Dortmund, Švédsko, Švýcarsko ,SR, ČR AVU) a hlasovou poradkyní (spolupráce s Českou televizí a pražskými divadly- Dejvické divadlo, Divadlo Minor, Národní divadlo,…) vokálních a vokálně-instrumentálních těles (Skupina Hm..., Zkoleduj se, atd.). Mezi její studenty patří řada předních českých i slovenských zpěváků (např. Vojtěch Dyk, Beata Hlavenková - cena Anděl 2019 Interpretka roku, držitelka ceny Anděl 2018 Interpretka roku - Bára Poláková) a herců (např. Martha Issová, Kateřina Šildová, Petr Vaněk a další). Byla hlasovou koučkou projektu MASS Leonarda Bernsteina pro představitele hlavní role celebranta Vojtěcha Dyka a všechny vedlejší pěvecké role Street choru. V říjnu 2018 s touto rolí exceloval Vojtěch Dyk ve Vídeňském Konzerthausu v konkurenci zahraničních interpretů za doprovodu orchestru ORF Vienna Radio Symphony Orchestra.
V její pedagogické činnosti je pro ni silným inspiračním zdrojem také její úspěšná sbormistrovská práce a vlastní pěvecká cesta aktivní zpěvačky, mimo jiné v oblasti staré hudby- písně s loutnou, je členkou legendárního souboru Linha singers.

ProART Festival 2021

BRNO 19. - 21. 7.

Krajinami hlasu - pěvecko-hlasová dílna

HLAS je veliký dar, jehož velikost a význam v našem životě často objevíme až v momentě jeho ztráty. Je základním prostředkem lidské komunikace, exprese a kreativity a současně jedinečnou, neopakovatelnou součástí každé lidské osobnosti, kterou zrcadlí. Pro mnoho z nás je pracovním nástrojem, bez kterého bychom nemohli vykonávat svoji profesi. Hlas je také kanálem, který nám přináší pravdivé zprávy nejen z našeho těla, ale i z naší duše. Ale věnujeme svému hlasu pozornost a péči odpovídající jeho nezastupitelné roli v našem životě?
Možná vnímáme, že potřebujeme hlasový restart, opustit na chvíli svět, kde je třeba podávat výkony, zastavit se, objevovat, přehodnocovat, nacházet nové zdroje, hledat odpovědi… Vypravíme se na mnoho dobrodružných výprav do naší hlasové krajiny, kterou budeme společně objevovat a prozkoumávat v bezpečném prostoru. Dozvíme se jak o hlas pečovat, jak s ním pracovat, aby rostl, rozvíjel se, jak ho ozdravovat, jak rozumět signálům, kterými k nám promlouvá. Otevřeme také prostor pro otázky a krátké individuální konzultace. Dílna je otevřená všem, kdo se touží zastavit, prozkoumávat svoji hlasovou krajinu, objevovat nová pohoří i údolí, kdo touží nahlédnut i za horizont. Mohou to být zpěváci, herci, učitelé, pro něž je hlas každodenním nástrojem, ale i kdokoliv jiný, třeba hlasový neprofesionál, kdo slyší volání k znovuobjevování.

brno_1

PŘIHLÁŠKY WORKSHOPY ZDE