Vica Kerekes

Kerekes 5.JPG

Narodila se jako Eva Kerekesová. Maminka je Maďarka, otec napůl Slovák a napůl Maďar. K divadlu ji přivedla maminka-učitelka a ochotnická režisérka. Po studiu na VŠMU v Bratislavě se přestěhovala do Budapešti, kde se prosadila jako divadelní herečka. Vica Kerekes (jak zní její umělecké jméno) debutovala před kamerou už za studií v roce 2004 ve filmu Jiřího Chlumského Konečná stanice a od té doby natočila na Slovensku, v Česku a v Maďarsku bezmála šedesát filmů, TV filmů a seriálů. Filmuje v pěti jazycích - v češtině, slovenštině, maďarštině, angličtině a němčině. 

Čeští diváci ji zaznamenali ve filmech mj. Milada, Resistance, Anděl Páně, One human minute nebo Clona. Nejznámější je v Česku ale díky hlavní ženské roli sexy krásky Šarloty v komedii Jiřího Vejdělka Muži v naději, kde opět hraje po boku Macháčka a také Bolka Polívky. Ve válečném dramatu Sedm dní hříchu (nominace na Českého lva) byl jejím partnerem Ondřej Vetchý a v novém filmu Křídla Vánoc hraje lásku Richarda Krajča.

Více ZDE

Workshop Vica Kerkes 6.jpegWorkshop Vica Kerkes 2.jpegWorkshop Vica Kerekes 3.jpeg 

ProART Festival 2024

PRAHA 28. - 31. 7. 2024

Filmové herectví

PŘIHLÁŠKA ZDE

Specifika filmového herectví s jednou z nejžádanějších filmových hereček současnosti. Přítomnost kamery zaručena. Workshop je určen pro herce a herečky s jevištní či filmovou zkušeností a studenty uměleckých škol. 

Projdete se detailně hereckou prací na kameru. Zkusíte si mnohá herecká cvičení, vytvoříte krátkou filmovou scénku na určené téma.