Vica Kerekes

Kerekes

Narodila se jako Eva Kerekesová. Maminka je Maďarka, otec napůl Slovák a napůl Maďar. K divadlu ji přivedla maminka-učitelka a ochotnická režisérka. Po studiu na VŠMU v Bratislavě se přestěhovala do Budapešti, kde se prosadila jako divadelní herečka. Vica Kerekes (jak zní její umělecké jméno) debutovala před kamerou už za studií v roce 2004 ve filmu Jiřího Chlumského Konečná stanice a od té doby natočila na Slovensku, v Česku a v Maďarsku bezmála čtyřicítku filmů, TV filmů a seriálů.

Čeští diváci ji zaznamenali v komedii Nestyda v roli milenky Jiřího Macháčka v Hřebejkově adaptaci bestselleru Michala Viewegha Povídky o manželství a sexu. Nejznámější je v Česku ale díky hlavní ženské roli sexy krásky Šarloty v komedii Jiřího Vejdělka Muži v naději, kde opět hraje po boku Macháčka a také Bolka Polívky. Ve válečném dramatu Sedm dní hříchu byl jejím partnerem Ondřej Vetchý a v novém filmu Křídla Vánoc hraje lásku Richarda Krajča.

Více ZDE

ProART Festival 2019

Brno 14. - 16. 7.

Filmové herectví

Specifika filmového herectví s jednou z nejžádanějších filmových hereček současnosti. Kamerová asistence Martin Vágner. Workshop je určen pro herce a herečky s jevištní či filmovou zkušeností a studenty uměleckých škol. Nejde o zážitkové setkání s Vicou Kerekes:-)

rozvrhy_proart_BRNO_CZ

PŘIHLÁŠKY WORKSHOPY ZDE