Nataša Novotná

undefined

je česká tanečnice, choreografka a lektorka. Angažována v nizozemských souborech Nederlands Dans Theater 1 a 2 a ve švédském Göteborgs Operan Ballet, kde spolupracovala a tvořila s předními světovými choreografy. Po dekádě v zahraničí zahájila svou nezávislou kariéru.
V Praze spolu-založila soubor současného tance 420people. Pozici výkonné ředitelky, tanečnice a choreografky, tu tvořila bezmála další desetiletí. Následně založila Kyliánův nadační fond v Praze, který se věnuje odkazu a propagaci tanečního umění.
Nataša koučuje baletní soubor Národního divadla Moravskoslezského a jako pedagožka působí na konzervatořích, univerzitách, v souborech doma a v zahraničí.

Jako choreografka se zajímá o přenos informace čistě skrze pohybové textury a formy ve vztahu ke zvolenému tématu a prostředí. Z posledních prací například projekt Pod Prahy pro GHMP - instalace ve sklepení Domu u Kamenného zvonu anebo New Normal, poetický taneční film v režii Jakuba Jahna.
Za své jevištní výkony získala několik nominací, prestižní cenu Thálie a cenu Tanečnice roku. Od roku 2017, doposud jako jediná v republice, vyučuje pohybovou řeč Gaga, vyvíjenou v Izraeli Ohadem Naharinem.

Více o Nataše Novotné ZDE

ProART Festival 2022

SLAVONICE 23. - 26. 7.

Současná tvůrčí dílna současného tance a tanečního divadla

Dílna pracuje s festivalovým tématem a fantazií všech účastníků. Smyslem je vytvořit v krátkém čase představení pro veřejnost v propojení s dalšími uměleckými dílnami divadla, zpěvu, hudby a psaní.

  rozvrh_Slavonice2022 

PŘIHLÁŠKY ZDE

GAGA People

Gaga je pohybová řeč vyvíjená v průběhu let Ohadem Naharinem/ IL, paralelně s jeho prací choreografa a uměleckého ředitele souboru Bathseva Dance Company. Jazyk Gaga v základu vychází z víry v uzdravení, dynamiku a neustále se měnící sílu pohybu. 

Lekce Gaga trvají jednu hodinu a učí je tanečníci v úzké spolupráci s Ohadem Naharinem. Lektoři vedou účastníky pomocí série evokativních instrukcí, které postupně vystaví jednu na druhou. Spíše než kopírování určitého pohybu, je každý z účastníků veden k aktivnímu prozkoumání daných instrukcí, tak aby každý sám nebo každá sama objevili vlastní interpretaci daných informací a uměli je přizpůsobit úkolu . 

Gaga/people lekce nabízí účastníkům kreativní rámec k propojení s vlastním tělem a představivostí, zvýší povědomí o vlastní fyzikalitě, zlepší ohebnost a výdrž a ve vstřícné a příjemné atmosféře dají zažít radost z fyzického pohybu.

Po denním hodinovém tréninku gaga, jsou účastníci připraveni na další využití právě získaných informací a vedeni k vypracování určeného současného pohybového materiálu. Ten tvoří základ společné choreografie, kterou během kurzu vytvoříme.