Lada Jelínková

 lada jelinkova foto

Narodila se v Brně, ale vyrůstala v Křenovicích u Slavkova. Odmalička se věnovala folkloru a během studia na gymnáziu i ochotnickému divadlu a historickému šermu. Po gymnáziu začala v Brně na JAMU studovat muzikál, po roce ale přešla na činoherní herectví. JAMU absolvovala v roce 1998 a dodnes ráda připomíná, že velkou inspirací pro ni byl její pedagog, herec Josef Karlík. Již za studií získala zkušenosti s televizní kamerou v seriálu Detektiv Martin Tomsa (1994).
Hned po absolvování JAMU hrála svou zatím největší filmovou roli, titulní postavu židovské dívky Hany v Kachyňově snímku HANELE (1999). Mezitím získala první angažmá v Divadle F. X. Šaldy v Liberci (1998-2001), kde dostala velké příležitosti v rolích Abigail v Čarodějkách ze Salemu, Mariany v Moliérově Tartuffovi, nebo Rosalindy v Shakespearově Jak se vám líbí, tam si ji vyhlédl ředitel Činoherního klubu Vladimír Procházka a od roku 2001 má v Činoherním klubu stálé angažmá. Hrála tu s Emílií Vášáryovou v inscenaci Návrat do pouště, s Petrem Nárožným v Impresáriovi ze Smyrny, po boku Ondřeje Vetchého v Před západem slunce, Masce a tváři, ráda vzpomíná na představení Rodinná slavnost a v současné době tu hraje v inscenacích Equus, Tramvaj do stanice Touha a Konsent. Hostovala také v Národním divadle, Div. Na Fidlovačce, v Div. pod Palmovkou hraje v úspěšné inscenaci Žítkovské bohyně, je stálým hostem Dejvického divadla v inscenacích Petra Zelenky Dabing street (hrála i ve stejnojmenném TV seriálu) a Elegance molekuly.
V roce 2006 se jí narodil syn Jan, ve stejném roce začala také moderovat pořad České televize Čétéčko. Průběžně se objevuje v projektech všech televizí (pohádkách, seriálech, TV filmech...)
Výrazné role měla třeba v TV filmu Past, v seriálu TV Nova Helena, na TV Playtvak v sérii Vesničan nebo v seriálu ČT Božena, kde hrála Viktorku. Objevila se např. v seriálech Vyprávěj, Dokonalý svět, Specialisté, Mordparta, Modrý kód, Rapl, Devadesátky. Výraznou roli měla naposledy také ve filmu Intimity. Má téměř desetiletou pedagogickou zkušenost s výukou herectví na VOŠH, Konzervatoři Jaroslava Ježka, nebo Mezinárodní konzervatoři v Praze, vedla řadu seminářů pro amatérské divadlení soubory. Práce se studenty ji velmi baví a neustále inspiruje. Ráda cestuje, chodí po horách a věnuje se horolezectví.

ProART Festival 2024

BRNO 22. - 25. 7.

Herecká dílna pod vedením herečky

Herectví a divadlo může být zábavnou cestou jak se lépe poznat, vystoupit ze své komfortní zóny, rozšířit své hranice a dovednosti. Chtěla bych Vám nabídnout workshop, kde si vyzkoušíte různá herecká cvičení, improvizace a etudy podporující kreativitu, svobodu a sebedůvěru. Podíváme se na práci s textem a dotkneme se i mluvy a správné jevištní výslovnosti. Podnikneme dobrodružnou cestu za vznikem divadelního tvaru, kde se můžeme dotknout témat, která s Vámi rezonují.

Vše co se naučíte, můžete použít k lepší sebeprezentaci v životě, porozumění svému okolí, ale i k přijímacím zkouškám na herecké školy a nebo si prostě jen užít spoustu zábavy :)

PŘIHLÁŠKY ZDE