Anna Bolavá

Anna Bolavá (1981) se narodila a vyrostla v jižních Čechách. Po studiích na FF UK v Praze krátce pracovala v Ústavu pro jazyk český, poté pracovala ve zdravotnické firmě. Nyní je na volné noze. Roku 2013 se představila básnickou sbírkou Černý rok. Za román Do tmy (2015, nakl. Odeon) získala o rok později Magnesii Literu za prózu. Dílo postupně vyšlo ve více než devíti jazycích. Roku 2017 autorka vydala román Ke dnu, který byl na Magnesii Literu nominován. Poslední próza Před povodní volnou „řečovickou trilogii“ uzavírá. Anna Bolavá žije střídavě v Praze a v jihočeských Vodňanech, má manžela, tři děti a snaží se pokračovat v psaní.

ProART Festival 2022

Jičín 28. - 31. 7.

Tvůrčí psaní

Neomezená síla slov
Psaní je jedinečná možnost oživit svůj vlastní svět, která autora (téměř) nic nestojí. Myšlenky jsou slova, slova tvoří obrazy. Obrazy patří do příběhů, které čekají na svou příležitost. Jak příběhy psát a jak je nepsat? Čím je krmit, aby rostly, prospívaly a nakonec změnily náš obyčejný každodenní svět? Všechno, co k tomu potřebujeme, nosíme v sobě. Stačí si slova ochočit. Ale pozor: mají neomezenou sílu a mohou být nesmrtelná! Stojí to za to?

Povídka – krátký prozaický útvar, jeden z nejtěžších pro napsání; o něm budeme mluvit, budeme si ho zkoušet psát. Co do povídky patří a čeho se vyvarovat? Jak by měla být dlouhá, k čemu slouží dialog, jak vhodně krátit text? Co při psaní prozradit a co naopak skrýt mezi řádky?

 rozvrh_Jicin2022 

PŘIHLÁŠKA ZDE