IMPRA

DSC_3981

Herecká improvizace bez hranic, za improvizovaného doprovodu kytarového mága. Dva herci, jeden instrumentalista. IMPRA - moderní divadelní představení, vznikající až přímo na jevišti. Vítězové tři Studentských Thálií 2015 z Národního divadla v Praze s více než 150 odehranými představeními po celé ČR během dvou let působení na divadelní a festivalové scéně. Mají za sebou pět turné • VOLÁNÍ DIVOČINY (2014), NOVÉ FORMY (2015), NEBUĎ PUSSYVNÍ (2015), NEPŘESTÁVEJTE LOVIT (2016), NEBUĎME OVCE (2016) a současně jednou své šesté tour s názvem IMAGINARIUM. Zahráli si např. na Nové Scéně Národního divadla nebo ve Vile Tugendhat. Jejich představení se nikdy neopakuje a proto je jedinečné. Sledujte jejich fcb, ať vám neunikne představení třeba právě ve vašem městě.

HANNY FIRLA

DIVADLA
2012 – 2018 – Konzervatoř a VOŠ Jaroslava Ježka
2012 – 2021 – IMPRA (Praha)
2013 – 2015 – Divadlo Hybernia (Praha)
2016 – 2019 – DJKT (Plzeň)
2018 – 2021 – ZDCH + KMD (Cheb + Karlovy Vary)

BIOGRAFIE
Asolvent trojoboru herectví, zpěv a tanec na KJJ. Člen herecko-improvizačního projektu IMPRA, se kterým získal tři Studentské Thálie. Nyní hraje v divadlech v Praze, Chebu a Karlových Varech. Točí podcast Tvoje Role pro Red Bull.

ONDŘEJ KRÁL
Herec, improvizátor, moderátor, zpěvák, lektor. Absolvoval obor muzikál na Konzervatoři Jaroslava Ježka a činoherní herectví na Pražské konzervatoři. Divadlo ho začalo fascinovat i díky profesorovi herectví, kterým byl herec Milan Kačmarčík. Kromě činohry a muzikálu se specializuje na improvizaci s divadelním uskupením IMPRA, se který získal tři Studentské Thálii. V kabaretním prostředí spolupracuje s Citadelou Mefisto a The Roosters Theatre. Pravidelně pořádá kurzy herectví a improvizace. Účinkuje v divadlech v Praze, Pardubicích, Chebu, K. Varech a Opavě.

NÉRO SCARTCH

Vlastním jménem Jakub Svoboda je český hudebník. Hraje hlavně na bicí a klávesové nástroje, působí také jako hudební producent. V dětství měl s bratrem Jardou skupinu Hromy Blesky, později působil v jazzovém triu Emila Viklického či metalcorových kapelách Break the Rules a Forget Your Enemies. V roce 2012 spoluzaložil skupinu Mydy Rabycad, spolupracuje také s kapelou Android Asteroid. V listopadu 2015 vydal sólové album Piece Of My Life. Členem skupiny Impra je od roku 2020.

Více o nich ZDE

ProART Festival 2021

OLOMOUC 25. - 28. 9. 

Workshop herecké improvizace

Cílem semináře bude nastínění základních principů improvizace na jevišti i mimo něj. Praktickými hereckými postupy se pokusíme rozvinout sebeuvědomění a objevovat vlastní tvůrčí individualitu.

olomouc_1