IMPRA

DSC_3981

Herecká improvizace bez hranic, za improvizovaného doprovodu kytarového mága. Dva herci, jeden instrumentalista. IMPRA - moderní divadelní představení, vznikající až přímo na jevišti. Vítězové tři Studentských Thálií 2015 z Národního divadla v Praze s více než 150 odehranými představeními po celé ČR během dvou let působení na divadelní a festivalové scéně. Mají za sebou pět turné • VOLÁNÍ DIVOČINY (2014), NOVÉ FORMY (2015), NEBUĎ PUSSYVNÍ (2015), NEPŘESTÁVEJTE LOVIT (2016), NEBUĎME OVCE (2016) a současně jednou své šesté tour s názvem IMAGINARIUM. Zahráli si např. na Nové Scéně Národního divadla nebo ve Vile Tugendhat. Jejich představení se nikdy neopakuje a proto je jedinečné. Sledujte jejich fcb, ať vám neunikne představení třeba právě ve vašem městě.

HANNY FIRLA

Jmenuju se Hanny Firla a ke každému projektu přistupuji individuálně, s péčí a pokorou. Nikdy nic nenechávám jen tak a vždy se snažím být maximálně připravený a koncentrovaný. Miluju improvizaci a sport. Jsem absolvent trojoboru herectví, zpěv a tanec na Konzervatoři Jaroslava Ježka, pod vedením Milana Kačmarčíka, Eduarda Klezly a Yvony Balašové. Jsem člen herecko-improvizačního projektu IMPRA. Nyní hraji v divadlech v Praze, Chebu, Karlových Varech a Olomouci. Jsem držitelem tří studentských Thálií a točím podcast Tvoje Role pro Red Bull. Budu se těšit na případnou spolupráci!

DIVADLA
2012 – 2018 – Konzervatoř a VOŠ Jaroslava Ježka
2012 – 2021 – IMPRA (Praha)
2013 – 2015 – Divadlo Hybernia (Praha)
2016 – 2019 – DJKT (Plzeň)
2018 – 2021 – ZDCH + KMD (Cheb + Karlovy Vary)

 IMG_7679.JPG 

ONDŘEJ KRÁL

Působím jako herec, improvizátor, moderátor, zpěvák a lektor. Absolvoval jsem obor muzikál na Konzervatoři Jaroslava Ježka a činoherní herectví na Pražské konzervatoři. Kromě činohry a muzikálu se specializuji na improvizaci s divadelním uskupením IMPRA, se kterým jsme držiteli Studentské Thálie. Mám za sebou také působení na kabaretní scéně se skupinami s Citadela Mefisto a The Roosters Theatre. Dále pořádám kurzy herectví a improvizace a produkuji festival ProART v Olomouci. Momentálně účinkuji v divadlech v Praze, Pardubicích, Šumperku a Opavě.

NÉRO SCARTCH

Vlastním jménem Jakub Svoboda je český hudebník. Hraje hlavně na bicí a klávesové nástroje, působí také jako hudební producent. V dětství měl s bratrem Jardou skupinu Hromy Blesky, později působil v jazzovém triu Emila Viklického či metalcorových kapelách Break the Rules a Forget Your Enemies. V roce 2012 spoluzaložil skupinu Mydy Rabycad, spolupracuje také s kapelou Android Asteroid. V listopadu 2015 vydal sólové album Piece Of My Life. Členem skupiny Impra je od roku 2020.

Více o nich ZDE

ProART Festival 2024

Olomouc 27. 10. - 28. 10. 2024

Od herecké improvizace k divadelnímu textu

PŘIHLÁŠKA ZDE

Herectví není jen zábava, ale i dřina. 

Během kurzu budeme společně objevovat podstatu herecké techniky a její přesah. Praktickými improvizačními cvičeními budeme směřovat k základům tvorby role a následně pracovat s pevným dramatickým textem.