Martin Šandera

portret Martin Sandera Fotografování se začal věnovat někdy ve svých nácti, profesionálně se fotografováním živí od roku 2007. Jeho diplomová práce měla téma „Obrazové znakové prostředky vyjádření pohybu ve výtvarném umění“. Jeho žánrový záběr je velmi široký – fotí divadlo, tanec, módu, reklamu, fototesty, reportáže, produkty... Pokud jde o divadelní a taneční fotografii, fotil například pro Národní divadlo v Praze, Divadlo Ungelt, Divadlo F. X. Šaldy v Liberci, ProART Festival a Company, řadu choreografů – Věru Ondrašíkovou, Janu Ryšlavou atd. Ateliér má v Praze na Pankráci.

Ahoj, potenciální zájemci o fotoworkshop. Martin Dvořák mě na základě naší dlouholeté spolupráce oslovil, abych vedl letošní fotoworkshop na pražském ProArt festivalu. Koncepci vidím následovně: Workshop bude mít několik prolínajících se částí. Před začátkem festivalu mi pls pošlete váš výběr svých deseti tanečních či divadelních fotografií na email foto@martinsandera.com a připište pár řádku, co od workshopu očekáváte. Nemáte-li nafoceno nic z tohoto žánru, pošlete, co uznáte za vhodné. Workshop je otevřen pro všechny úrovně, minimálně ale předpokládám, že fotíte s digitální zrcadlovkou a fotky nějak zpracováváte na počítači. Pokud jste se tomuto žánru ještě nevěnovali, zkuste to, třeba ještě před festivalem. Vaše i moje fotky si v úvodu workshopu promítneme a budeme o nich mluvit. Mrkneme se také, jak fotili/fotí tento žánr někteří slavní i neznámí světoví fotografové a jak o svých fotkách mluví/smýšlí. Dále se budeme věnovat praktickým aspektům focení – jak fotit, jak fotky zpracovávat – na festival si s sebou vemte digitální zrcadlovku a notebook s grafickým programem, se kterým jste zvyklí pracovat. Na začátku praktické části workshopu budete mít příležitost fotit na několika festivalových tanečních lekcích. 
Po lekcích se společně potkáme, vyberete svoje fotky, upravíte je, společně si je ukážeme a zase o nich budeme mluvit. Dále budete mít dvakrát příležitost fotit „další level“ - zkoušku na večerní představení – to už je jiná káva – scénografie, divadelní svícení, kostýmy, choreografie. Následně opět diskuze a práce s vašimi fotkami. Dále budete mít možnost fotit na divadelním workshopu, abyste si vyzkoušeli divadelní pohled na věc. Nakonec věc, na kterou se těším nejvíc – inscenovaná taneční fotka – budete mít příležitost se zájemci z řad účastníků tanečních workshopů fotit inscenované fotky v lokacích – najdete si lokace (rád vám dám pár tipů), domluvíte si s tanečníky kostýmy a stylizaci, promyslíte kompozici a pustíte se do toho... Tady budete pracovat ve dvojici s dalším účastínkem fotoworkshopu – vyzkoušíte si roli fotografa i asistenta, práci s přirozeným světlem, případně využití systémových blesků, jako dostupné varianty zábleskových světel. Rád bych, aby vás každého workshop posunul na vaší fotografické cestě dál... Chci abyste se naučili nové praktické dovednosti i nabrali „teoretickou“ inspiraci... Budu se těšit... M. Š.

http://www.martinsandera.com/

Více o ProART Festivalu 2016 a všech jeho dalších dílnách:

ProART FESTIVAL 2016

9. - 10. 7. Praha

rozvrh_1Brno2016_CZ.jpeg rozvrh_Praha-2016_CZ3.jpeg rozvrh_2Brno2016_CZ2.jpeg

PŘIHLÁŠKY WORKSHOPY ZDE

Martin Sandera 25 Martin Sandera 22Martin Sandera 23 Martin Sandera 9 Martin Sandera 10