Félix Duméril

undefinedFélix Duméril studoval na švýcarské Professional Ballet School, na Johna Cranka School a na Královské konzervatoři v Haagu. Po setkání s moderní taneční skupinou "Déjeuner sur l'herbe" následovala angažmá na De Rotterdamse Dansgroep (kde také začal choreografovat), Stuttgart Ensemble Transform, společnost Pretty Ugly (dir. Amanda Miller) a Ivan Wolfe (Pool Company). Od 1994 do 1999 byl Félix tanečník v Bern City Theatre (dir. Martin Schlapfer).
V této době tančil v dílech choreografů: Hans van Manen, Stijn Celis, Jim Vincent, Martino Müller, George Balanchine, Heinz Spoerrli, Kurt Joss, Daniela Kurz a Martin Schlapfer.
V roce 1999 byl jmenován ředitelem taneční sekce a choreografem Baletu Bern (City Theatre) Pozval choreografy jako: Jiří Kylián, Amanda Miller, Stijn Celis, Jo Stromgren, Jennifer Hanna a mnoho dalších ...

Od roku 2004, Félix pracoval jako choreograf na volné noze, a taé jako hostujíci pedagog a tanečník. Strávil 9 měsíců v Petrohradě choreografie pro společnost Jacobson.

V roce 2005 vytvořil choreografii pro projekt pro otevření nového Paul Klee Centre v Bernu.

2006 choreografoval pro Tiroler Landestheater v Innsbrucku.

2006-07 působil jako tanečník v různých projektech company InFlux a vystupoval na turné v různých divadlech ve Švýcarsku, v Jižní Africe a Mosambiku.

2007 Félix pracoval s company Hideto Heshiki v Curychu.

2008 - 2010 vytvořil různé kusy pro Ensemble Cathy Sharp v Basileji a cestoval s nimi mezinárodně.

2010 spolupracoval se slavnou tanečnicí a choreografkou Catherine Habasque na Programu L'EXPERIENCE.

2010 účinkoval ve filmu GRAATZUG s Company De ROTHFILS

2010 -2012 vytvořil pro Dance CINEVOX Junior Company 3 kusy s názvem, se kterými procestovali celé Švýcarsko, vystupovali v Německu a Lichtenštejnsku.

2006 založil s Misato Inoue společně T 4 2 Dance Projests, (s repertoárem 13 inscenací), které byly provedeny s velkým úspěchem ve Švýcarsku a mezinárodně F, P, I, D, CZ, IRL, SRB, THAI, JAP, USA, CAN, RUS. T 4 2 pravidelně spolupracuje s různými umělci, jako je video návrhář Peter Aerschmann, skladatelé Simon Ho, Yves Ribis, Pierre Favre, návrhář Jann Messerli a mnoho dalších.

2012 Felix řídil a choreografoval projekt pro švýcarské Königsfelder Festspiele (s 35 umělci: zpěváky, tanečníky, hudebníky).

TANEC - POHYB outdoor projekt

Praha 28. 7. - 4. 8. 2013

Tento workshop choreografa a tanečníka Félixe Dumérila zkoumá fyzicky různá inspirující místa města Prahy, s  konceptem FIND YOUR SPACE (najdi svůj prostor). Je to výzva pro zkušené i méně zkušené tanečníky, aby prozkoumali principy jako: Jak místo ovlivňuje nás, naše tělo a mysl? Jak my ovlivňujeme místo? Jako při každé expedici je připojena k zvědavosti, improvizace, hravost a sdílení tvořivosti s sobě. Pojďme jít a objevovat.