Florent Golfier

GolfierFoto: Marek Procházka

Florent Golfier (*1990) se narodil v Nancy ve Francii. Zde studoval nejdříve činohru a pak se dostal do Ateliéru klaunské, scénické a filmové tvorby na JAMU v Brně, kde se začal věnovat fyzickému divadlu a modernímu tanci. Kromě sólového autorského představení Umbilicus (2014) od roku 2013 spolupracuje s Lukášem Karáskem a spolu dávají vzniknout představení Tešlon a Frkl, Les Fantômes, Pierer a Výš, která jsou uváděna nejen na českých scénách, ale i v zahraničí. Dále se jako interpret objevuje v představeních: Pisum Sativum (Karine Ponties, 2012), Anatomie těla v tanci (Carlo Locatelli 2014), Mimo provoz a Chyba (Vít Nezval, 2015, 2017), "12" a Stafet (Kitt Johnson, 2015, 2017) a v rámci spolku tYhle v představení "Un" a LEGOrytmus (Marie Gourdain, 2016, 2017).

ProART Festival 2018

Brno, 16. 7.

Klaunská akrobacie a floorwork

Dílna na pomezí pohybového divadla a nového cirkusu, která se bude zabývat pohybovou a ekvilibristickou prací na zemi (tzv. floorwork), uvolněním těla a zábavy s tím spjaté. Cílem dílny je, aby se každý naučil a prozkoumal nové technické prvky a vyvinul z ních vlastní způsob floorworku. Důraz bude kladen na bezprostřednost a na překvapení sebe samého.
Začneme rozcvičkou dánské choreografky Kitt Johnson, která hlavně pracuje s vnímáním těla a prostoru. Dále se naučíme základní prvky pozemní akrobacie jako je stojka na hlavě nebo různé způsoby stojek na rukách. Vyzkoušíme si i netradiční polohy, které vyvinul Florent Golfier v rámci tvorby představení Umbilicus a Mimo Provoz.
Podobným způsobem si projdeme různé zakladní techniky floorworku a přejdeme k specifičtějším principům uvolnění a odrážení se ze země inspirované představením Un od Marie Gourdain.
Na závěr se budeme věnovat různým cvičením a druhům improvizace, aby si každý našel svůj vlastní způsob „válení se po zemi“.

VIDEA:

http://tyhle.cz/un/
http://tyhle.cz/umbilicus/
https://www.youtube.com/watch?v=nPera0yOBSo