Hygin Delimat

_07B0502_zak_rezydencja_hygin_delimat_netsizeNarozen v Polsku. Tanečník a choreograf na trase mezi Rakouskem a Polskem. Vystudoval současný tanec a taneční pedagogiku na Anton Bruckner Univerzitě v rakouském Linci. Jako tanečník spolupracoval s choreografy Rose Breuss, Elio Gervasi, Georg Blaschke, Willi Dorner, Johanna Roggan, Robert Clark, Liv O'Donoghue nebo Matjaz Faric. V roce 2013 obdržel stipendium DanceWEB. Od roku 2011 choreografuje sám. Získal umělecké rezidence a uvedl své choreografie v různých evropských městech: Klub Żak Gdańsk, Derida Dance Center Sofia, Michael Douglas Collective Cologne, RedSapata Tanzfabrik Linz, Butoh Festival Dublin, Monotanc Fesztival Budapest, ProART Festival Brno. Spolupracuje s umělci širokého žánrového rozpětí - současná kompozice, visual arts, new media. Ve své práci se orientuje na výzkum a filozofii somatických metod a urbanistických tanečních stylů, které rozvinul do osobního pohybového jazyka, který i vyučuje.

Gently Acrobatic (contemporary floorwork)

This workshop is a live balancing act between technical knowledge-oriented exercises and animalistic movements practices. The integration of both leads to a freedom of expression. Gently Acrobatic is an eclectic movement art – rather than originating from one base movement discipline, it combines a variety of sources, offering a very distilled and curated knowledge from contemporary dance, breakdancing, tricking, floor acrobatics, somatics. Rather than becoming dogmatic about one specific movement art, I believe in connecting information and creating the contemporary – perfectly mobile body, compatible with the already existing movement disciplines.

Recent teaching videos: https://www.instagram.com/higzbozon/

More: http://hygindelimat.com/workshops/

Hygin Delimat is a choreographer, curator, videographer, light designer and a dancer. He is the founder of the Body Architects, a performing arts company, the Craft Choreography, a presentation platform for contemporary dance in Vienna and the Mind Culture Podcast, a series of conversations with the Viennese and international dance artists. Hygin graduated in Movement Research (M.A.) and in Dance Pedagogy (M.A.) at Anton Bruckner University in Linz, Austria. As a dancer he performed for international choreographers including Rose Breuss, Elio Gervasi, Georg Blaschke, Willi Dorner, Robert Clark, Liv O'Donoghue, Juliette Villemin, or Matjaz Faric. Since 2013, he has focused on his own choreographic works. He received numerous artistic residencies and presented pieces in
Europe (comissions for Wrocław Opera, Aura Dance Theatre Lithuania, architekturforum oberösterreich, residencies at Komuna/Warszawa, O Espaco Do Tempo, Eira/Voz Lisbon, Trois C-L Luxembourg, Klub Żak Gdańsk, Derida Dance Centre, artblau Braunschweig etc.), El Salvador, Mexico and Uganda. Hygin was a holder of the 2013 DanceWEB scholarship and multiple scholarships of Austrian Ministry of Culture (Startstipendium, Auslandsstipendium, Arbeitsstipendium). He won the 2018 Ciało/Umysł Festival Mixed Styles Dance Battle in Warsaw. In the area of movement research, Hygin integrates approaches and philosophies of contemporary dance, somatic methods and urban dance styles.

VIDEO ZDE

ProART FESTIVAL 2021

OLOMOUC 25. - 28. 7.

Contemporary floorwork

olomouc_1

Body as an architecture: contemporary-urban fusion floorwork

Od pohybové struktury ke kompozici. Workshop se zaměřuje na pole pohybového potenciálu - tvůrčí svobody - skrz uvědomění si hlavních principů tělesných funkcí: míry, osy, škály artikulace, úrovně napětí. Tento přístup je založen na praktikování jógy, Feldenkreis a Breakdance. Kolektivní pohyb a tzv. taneční rituál zde slouží k probuzení pozornosti a vnímání sebe skrz intergraci somatických a fyziologických přístupů. Plynulý tok cvičení pracuje s nervovým systémem, stabilizuje tělo a rozvíjí svalovou koordinaci ve snaze docílit i náročnějších pozic vzůru nohama či hlavou jako opěrným bodem. Prozkoumáme a procvičíme vícero pohybových kvalit a nových tanečních pozic či poloh. 

KMachniewicz_20141214_2014_SCKM_HyginDelimat_MG_13

Translating and composing

Workshop je výsledkem mé dosavadní choreografické práce ve smyslu estetiky "deformace těla". Sleduji tělesnou proměnu a tzv. překládání deformaci pohybových frází. Důraz kladu na inovativní tvůrčí a performativní stavy. Vytvoříme sólový materiál a etudy, vycházející z komponování, hledání alternativního, neznámého či "nezlozvykového" pohybu.

Hygin 4Hygin 3Hygin 2

PŘIHLÁŠKY WORKSHOPY ZDE