Hygin Delimat

_07B0502_zak_rezydencja_hygin_delimat_netsizeNarozen v Polsku. Tanečník a choreograf na trase mezi Rakouskem a Polskem. Vystudoval současný tanec a taneční pedagogiku na Anton Bruckner Univerzitě v rakouském Linci. Jako tanečník spolupracoval s choreografy Rose Breuss, Elio Gervasi, Georg Blaschke, Willi Dorner, Johanna Roggan, Robert Clark, Liv O'Donoghue nebo Matjaz Faric. V roce 2013 obdržel stipendium DanceWEB. Od roku 2011 choreografuje sám. Získal umělecké rezidence a uvedl své choreografie v různých evropských městech: Klub Żak Gdańsk, Derida Dance Center Sofia, Michael Douglas Collective Cologne, RedSapata Tanzfabrik Linz, Butoh Festival Dublin, Monotanc Fesztival Budapest, ProART Festival Brno. Spolupracuje s umělci širokého žánrového rozpětí - současná kompozice, visual arts, new media. Ve své práci se orientuje na výzkum a filozofii somatických metod a urbanistických tanečních stylů, které rozvinul do osobního pohybového jazyka, který i vyučuje.

VIDEO ZDE

ProART FESTIVAL 2019

Mikulov 28. - 30. 7.

Současná taneční dílna v otevřeném prostoru Mikulova

rozvrh_MIKULOV_proart_3

PŘIHLÁŠKY WORKSHOPY ZDE

Body as an architecture: contemporary/urban fusion

Od pohybové struktury ke kompozici. Workshop se zaměřuje na pole pohybového potenciálu - tvůrčí svobody - skrz uvědomění si hlavních principů tělesných funkcí: míry, osy, škály artikulace, úrovně napětí. Tento přístup je založen na praktikování jógy, Feldenkreis a Breakdance. Kolektivní pohyb a tzv. taneční rituál zde slouží k probuzení pozornosti a vnímání sebe skrz intergraci somatických a fyziologických přístupů. Plynulý tok cvičení pracuje s nervovým systémem, stabilizuje tělo a rozvíjí svalovou koordinaci ve snaze docílit i náročnějších pozic vzůru nohama či hlavou jako opěrným bodem. Prozkoumáme a procvičíme vícero pohybových kvalit a nových tanečních pozic či poloh. 

KMachniewicz_20141214_2014_SCKM_HyginDelimat_MG_13

Translating and composing

Workshop je výsledkem mé dosavadní choreografické práce ve smyslu estetiky "deformace těla". Sleduji tělesnou proměnu a tzv. překládání deformaci pohybových frází. Důraz kladu na inovativní tvůrčí a performativní stavy. Vytvoříme sólový materiál a etudy, vycházející z komponování, hledání alternativního, neznámého či "nezlozvykového" pohybu.

Hygin 4Hygin 3Hygin 2