Milan Šteindler

  steindler.jpeg  

Po absolutoriu střední výtvarné školy pracoval několik let jako asistent režie ve Filmovém studiu Barrandov a zároveň působil (a působí dodnes) v nonkonformním divadle Sklep, které spoluzaložil v r. 1971. Posléze vystudoval Střední odbornou školu výtvarnou (Hollarka) a filmovou režii na pražské FAMU. V letech 1986 – 1991 byl členem herecké skupiny Ctibora Turby, s jejímž představením „Deklaunizace“ hostoval v divadlech ve Švýcarsku, NSR a Itálii. Hostoval v Karlínském divadle (Vražda za oponou) 2014, 2015, Dále hostoval jako herec v divadle Bolka Polívky 2014-2017. V roce 2016, 2017 a 2018 hrál roli Tobiáše Říhala v Shakespearově komedii Večer tříkrálový, v rámci Shakespearovských letních her na Pražském Hradě. V roce 2017 - role trenéra Mickeyho v muzikálu Rocky (rež. Christopher Drewitz) Od roku 2019 působí jako herec v divadle Na Jezerce. Vytvořil zhruba 50 filmových rolí a řadu rolí v televizních dílech. Účinkoval i v řadě filmových a televizních děl v zahraničí, především v SRN, a Rakousku. (Der Salzbaron – TV seriál, Das Mädchen von nebenan - TV film, Deutschlandslied – film, Nur Einfänger heiraten – TV film, Leben im Angst – film, Help for you – film, a další). Působí jako režisér, herec a producent. Externě také přednáší scénáristiku a režii hraného filmu.
- Cena za nejlepší režijní debut - „Vrať se do hrobu“ na festivalu českých a slovenských filmů v Bratislavě.
- Cena „Hrnec smíchu“ na festivalu komedie v Novém Městě nad Metují za film „Vrať se do hrobu.“
- Kristián – cena kritiky za film „Díky za každé nové ráno“.
- Cena diváků za nejlepší česky film roku 1994 udělená filmu „Díky za každé nové ráno“ v Anketě čtenářů časopisu Kinorevue.
- Český lev 1994 udělený filmu „Díky za každé nové ráno“ v kategorii nejlepší český film roku a dále Český lev 1994 za nejlepší režii, nejlepší scénář a nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli.
- Festival „Finále“ – Plzeň 1995 – cena diváků za film „Díky za každé nové ráno“.
- Cena za režii (stříbrný Svatý Jiří) filmu „Díky za každé nové ráno“ udělená na mezinárodním filmovém festivalu v Moskvě (1995).
- Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež v Plzni, „Filmák 2002“ - Hlavní cena mezin. odb. poroty za nejlepší hraný film pro mládež do 18 let, a cena diváků – za film „Perníková věž“.

Televizní režijní práce - Májové doteky, Country bál, Kapr na černo, Waterloo, HaDivadlo na Chmelnici, Česká soda 1993-1999, Banánová estráda, Maestro (TV film), Bubu a Filip (TV seriál ČSR-NSR), Nehoda (TV film), Kancl – seriál ČT 2015, Možná přijde i charita 2014, 2015,
Celovečerní filmové práce - Vrať se do hrobu (1989), Díky za každé nové ráno (1993), Perníková věž (2001), O život (2008).
Reklamy (režie) - např: Coca-Cola, Antirezin (Tchýně), Globus (Vodka tabletnaja), JVC (Lenin), Stará myslivecká (Kouká), Česká pojišťovna (Tenista), Coldrex (UK), IKEA, Vodafone, Slovenská Šporitelňa, Provident, Poděbradka, Fidorka, Loto (Slovensko), OKAY, a další…
Vytvořil řadu filmových a televizních rolí doma i v zahraničí. Působí jako herec na divadelní scéně od roku 1971.

ProART Festival 2024

Praha 28. - 31. 7. 2024

Herecká dílna pod vedením režiséra

Milan Šteindler poodkryje svůj přístup k divadelní režii a autorskému tvoření jakožto filmový a divadelní režisér a principál divadla Sklep. Kreativita a vlastní tvořivý potenciál výhodou. Inspirace může stát vždy na obou stranách.

JAK PSÁT (NEJEN) SCÉNÁŘ

Dílna je určena pro začínající i pokročilé zájemce, kteří chtějí napsat dramatický příběh a nechtějí "objevovat objevené”. Každý kdo chtěl někdy něco napsat, musel přežít první chvíle nad prázdnou stránkou. Pojďme si říci, jak se přestat bát prázdného papíru a začít psát. Uvidíte, že stavět příběh je jako stavět dům. V naší dílně si řekneme, jak ho postavit, aby nespadl.

PŘIHLÁŠKA ZDE