Viktorie Čermáková

herečka a režisérka
*1966

undefined V roce 1970 začínala v A studiu (amatérské divadlo při Divadle Na okraji), které pracovalo zejména principem autorských a improvizačních dílen tzv.“Publicistického divadla”. Od r. 1985 na dvě sezony herečkou v Divadle na Provázku.
Pod vedením režiséra Michala Dočekala, souputníka z A studia, pak jako herečka divadlech Rokoko a Divadle v Celetné se souborem “Kašpar”, později také v Komedii, kde hrála během osmi sezon např. Doňu Juanu, Natašu ve Třech sestrách, Hermii ve Snu noci Svatojánské a jiné role. 
Vedla také herecké dílny a učila na základní škole dramatickou výchovu. Později se z těchto studentů vytvořilo jádro souboru působícího v divadlech Citadela, NOD a Divadle Komedie. (Zde vznikla pod jejím vedením představení: Z písku, Bakchantky dnes, Sněhurka Svatojánská, Murlin Murlo, Prapandria (Stepní vlk),Valerie a týden divů.)
Teprve v roce 2002 se rozhodla pro studium režie na DAMU. S nově založeným “Studiem Továrna” se zabývala zejména současným dramatem a dramatizacemi. V ještě nerekonstuované Holešovické La fabrice tak vzniklo představení Gottwald x Horáková. Následovalo Políbila Dubčeka (Karel Steigerwald), Česká pornografie (dramatizace románu Petry Hůlové), Poslední Oheň (Dea Loher) a Třicátá Marinina láska (dramatizace románu Vladimira Sorokina) na Nové Scéně ND.
Od roku 2003 polupracovala s mnoha českými divadly. Z inscenací jmenujme např.:

Mezzo – autorské představení skupiny Sekondhand Women, Alfréd ve dvoře undefined
Lvíče - Dramatizace románu J. Škvoreckého, Divadlo Komedie
Lakomec – J. B. Moliere, ND Brno
Můj soused nepřítel – Mezinárodní projekt o přistěhovalectví a soužití s menšinami, ND
Rabínka – Anna Grusková, SND
V kárném táboře – Franz Kafka-Phill Glass, divadlo J.K. Tyla Plzeň

HERECKÝ Searching projekt

Praha 26.7. - 4.8. 2013

na  téma: Faust
Na scéně o věčných tématech. Pokusy zevnitř ven. Zkoumání čitelnosti a sdělnosti extremního vnitřního zážitku. Intovertní a extrovertní. Pohyby a zvuky těla, pohyby a zvuky duše. Kontrasty.