Gregory Livingston 

undefined GREGORY LIVINGSTON (NYC, USA) narozen ve Washingtonu, vyrůstal v New York City. Studoval vokální hudbu a získal titul BFA z tance a choreografie na State University of NY v Purchase. Od roku 1991 působí ve Spojených státech, Evropě a Asii jako tanečník, pedagog, choreograf a asistent. Od roku 2001 je držitelem licence Certified Acupressure Massage Therapist (CAMT).

Tancoval v dílech od světoznámých choreografů, jako např. Ismael Ivo, Jean Renshawová, Roberto Galvan, Rui Horta, Joseph Tmim, Willy Tsao, Helen Lai, Lin Hwai Min, Paul Taylor, Jose Limon, Eleo Pomare a Dorothy Blakely. V roce 2006 postavil choreografii opery Carmen pro soubor Hessisches Staatstheater v německém Wiesbadenu. Roku 2007 působil jako hostující profesor na Korean National University of Arts v Soulu a dodnes je stálým hostem New York Institute of Dance & Education. V roce 2008 vyučoval hodiny moderního tance na Iwanson School v Mnichově, na prvním ročníku festivalu Sommerlabor ve frankfurtském centru umění Mousonturm, dále hodiny baletu pro tanečníky Akram Khan Čínského národního baletu, a jako pedagog v projektech "Dona Flor" a "Císařovy nové šaty" ve Stadttheater v německém Fürthu, v nichž také sám tancoval.

V roce 2009 Gregory začal rok na SEADu, kde učil modernu, úvod do choreografie a kompozici. V dubnu se tam vrátil, aby učil balet a převzal vedení přípravy jednoho z projektů společnosti SEAD, projektu Bodhi. Během výuky na SEADu učil i v rámci projektu "Tanec ve školách" realizovaného v rámci projektu Tanzlabor_21 ve spolupráci s VHS Ruesselsheim. Další učitelské práce ho přivedly k divadelním vědcům na Justus-Liebig-University Giessen, kde učil modernu a improvizaci, dále na Frankfurt pro Tanzlabor_21, taneční akademii v Rotterdamu, Codarts, Tanzplan Hamburg for K3 at Kampnagel, NYIDE a jeho letní taneční festival. V létě 2009 Gregory absolvoval další vzdělání na Limon Institute Summer Seminar for Dance Educators in NYC.

Rok 2010 začíná výukou na Folkhögskola Härnösand v Danslinje v severním Švédsku. Od ledna do března zde vyučoval balet, modernu, improvizaci, kompozici, teorii, zároveň choreograficky připravoval studenty. Poté se vrací do Německa, aby pokračoval s projektem "Tanec ve školách", tentokrát v Offenbachu. Některé z jeho připravovaných aktivit pro tento rok budou v rámci Tanzlabor_21 a Neuer Tanz ve Frankfurtu na Mousonturm, NYDF/NYIDE a ProArt v Praze.