Eduard Klezla

undefined Vystudoval konzervatoř v Ostravě a Akademii muzických umění v Praze. Již během studia vystupoval v Polsku, Francii. Zúčastnil se soutěže konzervatoří, kde obdržel 1. místo a mezinárodní soutěže A. Dvořáka, kde obdržel 2. místo. Po absolutoriu AMU přijal angažmá v Komorní opeře Praha, kde vytvořil role zejména v operách W.A. Mozarta. Následovalo pozvání do Německa - Berlín, Drážďany, Lipsko, do Švýcarska, Itálie. Vytvořil hlavní role v operách Čajkovského, Mozarta, Rossiniho, Gounoda aj. Na festivalu Pražské jaro vystoupil v koncertním provedení opery B. Martinů a byl přizván k nahrávání CD pro české a zahraniční vydavatelsví.

Pro japonskou televizi natočil árie a dueta W.A. Mozarta. Následovalo pozvání do Státní opery Praha, v Tylově divadle vytvořil hlavní roli v opeře Kouzelná flétna W.A. Mozarta. Koncertně vystoupil ve Španělsku, Rakousku. Souběžně se neustále věnuje pedagogické činnosti. Vedl pěvecké, muzikálové kurzy ve Švýcarsku. Do muzikálových projektů u nás i v zahraničí je zván jako hlasový pedagog, hlasová supervize. Edith Piaf - Plzeň, Dracula - Bratislava a Praha, Evita - Praha, Kleopatra - Praha, Miss Saigon - Švýcarsko, Mona Lisa - Praha, Tři mušketýři - Praha, Rebelové - Praha aj.

Patři mezi nejvyhledávanější pěvecké pedagogy u nás a spolupracuje s pěveckými hvězdami jako Bára Basiková, Dan Bárta, Monika Absolonová, Radka Fišarová, Ilona Csáková či Richard Krajčo a řadou dalších. Jeho studenti patří k absolutní špičce pop music u nás, jsou držitelé hudebních cen Grammy, v muzikálech u nás i v zahraničí vystupují jako přední sólisté. V současné době vyučuje na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze na oddělení populárního zpěvu a muzikálu.

Televizní diváci jej dobře znají již z první řady soutěže Česko hledá SuperStar, kde působil jako hlavní hlasový poradce celého projektu.

ProART Festival 2016

Praha 7. - 10. 7.

Pěvecká dílna: Pop + Muzikál

PŘIHLÁŠKY WORKSHOPY ZDE

Více o ProART Festivalu 2016 a všech jeho dalších dílnách:

ProART FESTIVAL 2016

rozvrh_1Brno2016_CZ.jpeg rozvrh_Praha-2016_CZ3.jpeg rozvrh_2Brno2016_CZ2.jpeg