Dominika Černá

Dominika Černá

Dominika Černá se tanci věnuje už od malička a od svých dvanácti let studovala na Taneční konzervatoři Praha. Poté se vrátila zpět do svého rodného města Plzně, kde učí výrazový tanec ve stylu Contemporrary dance v talentovém centru Stormballet. Józe se aktivně věnuje 4 roky a absolvovala akreditovaný kurz lektora jógy II. třídy. Dále absolvovala kurz na Důležitost a aktivace CORE – hluboký stabilizační systém, který je nezbytnou součástí správného fungování těla. Nyní vyučuje ve Studiu Lenky Krejčové v Praze.

Tělo je chrám. Tohle byla jedna z mích prvních jógových úvah ještě před tím, než jsem se o jógu jako takovou začala vůbec zajímat. Jako tanečnice jsem byla již od malička zvyklá, se o své tělo starat jako o nástroj, který mě bude jednou živit. Pochopitelně v dětském věku mi otázka časové roviny byla cizí a něco jako proces stárnutí velmi nepodstatný. V téhle fázi života si všechny procesy začínám uvědomovat mnohem podrobněji. Příliš velká zátěž a nedostatek kompenzace si začalo vybírat svou daň a já hledala tu nejvhodnější variantu. Jóga se mi do cesty připletla úplnou náhodou a najednou se začalo zdát, že to by mohla být odpověď na mou otázku. Existuje způsob, který by dokázal vrátit mé tělo do původního stavu? Postupem času jsem si uvědomila, že takových lidí, jako jsem já, je mnoho. Hledači léku proti každodenní bolesti. Poutníků na cestě za poznáním svého těla a touze po odpovědích. Nekonečné hodiny strávených na masážích a wellness, bez dlouhodobých účinků.

Na józe asi nejvíce obdivuji učení se trpělivosti a nenásilí. Profesionální tanečníci jsou zvyklí na fyzický dril a často mají i práh bolesti posunutý jiným směrem. Proto pro ně pojem nenásilí nemusí být vždy dobře uchopitelný. Tanec sice většinou vypadá nenásilně, ale často to v realitě úplně tak není. Tento unikátní pohled na věc a vůbec na vše kolem nás byl pro mě velice příjemnou změnou a dá se říci i prozřením. Každé tělo je originál a jen my jsme s ním 24 hodin denně. Každý z nás mu může naslouchat a vnímat, co mu je příjemné a co ne. Existují určité principy, které nám mohou pomoci pochopit, jak ten geniálně navržený systém, kterým je naše tělo, vlastně funguje. Co dělat, když fungovat přestane a jak je možné chyby napravit. Je dobré vědět, proč se daná ásana prování a k čemu slouží. To nám potom pomůže jí provádět správně a ásany pak dostanou úplně jiný rozměr. Znalost anatomie a fyziologie mi velice pomohla k pochopení funkčnosti celého aparátu. Často i jednoduchá věc, jako je například dech nám může pomoci, ale i ublížit, pokud ho používáme nesprávně.

ProART Festival 2022

Praha 1. - 4. 8.

Jóga

Spoj se se svým vnitřním já

Jóga je spojením silového tréninku, dechu a prací s myslí. Naše mysl je často naším největším protivníkem na cestě za našimi sny. Stejně jako svaly, i mysl je možné vytrénovat. Jógová praxe také může pomoci od bolesti těla i srdce. Přijďte se uzdravit. Lekce je vhodná pro každého bez rozdílu věku. Podložku na lekci si prosím vezměte VLASTNÍ. Těším se na vás !

 rozvrh_Praha2022 

PŘIHLÁŠKA ZDE