Hana Hána

DSC_1820

Hana Hána (1991) je českou flétnistkou, vokalistkou a performerkou. Vystudovala flétnu na Konzervatoři Brno u Boženy Růžičkové a magisterské studium absolvovala na JAMU u Václava Kunta. Během studia byla přijata do orchestrální Akademie Filharmonie Brno, akademie pražského orchestru FOK a stala se členkou orchestru Národního divadla v Brně. Aktuálně působí jako pedagožka flétny na Konzervatoři Brno, kde je současně garantkou vzdělávacích kurzů pro skupinu dechových dřevěných nástrojů.
Jako flétnová či pěvecká sólistka vystoupila s Moravskou filharmonií Olomouc, Štátnym komorným orchesterom Žilina, Moravským komorním orchestrem, Police Symphony Orchestra, Českým filharmonickým sborem Brno a dalšími. Pravidelně vystupuje sólově i komorně na festivalech i koncertních cyklech v ČR i v zahraničí (Mikolowskie dni muziky, Audio Art Krakow, Music Olomouc, Lípa Musica Festival Opera, Brněnský varhanní festival, Symfónia Umenia, Schemnitiensis, ForFest, Setkávání nové hudby Plus, Janáček Brno, Musica Sacra Skalica, Hudební souČASnost Ostrava, Poličské kulturní léto, Varhanní léto na Petrově, Mladá krev (Filharmonie Brno), Cercle (Konzertreihe for Neue musik), Cyklus Q, Umělecké pódium (Vila Tugendhat), Flétnová AtmosfERA, Sympozium Trstěnice, a další), spolupracuje s Klubem moravských
skladatelů. Figuruje též jako komorní hráčka (flétnové a pěvecké recitály ve Francii (Provence), Číně (Hangzhou), Rakousku (Vídeň), na Slovensku (Bratislava, Banská Štiavnica). Spolupracuje s klavíristkou Sárou Medkovou, s varhaníky Hanou Bartošovou a Petrem Kolařem, s kytaristou Vítem Dvořáčkem a s cembalistou Martinem Hrochem. Zaměřuje se na tvorbu multimediálního umění, kdy propojuje hru na flétnu, zpěv, pohyb i dramatické ztvárnění (spolupracuje s ISHA triem, skladatelkou Haimoni Balgavou - Duo HANA a HAIMONI). Mezi významnou multimediální spolupráci řadí operu TiAmo (Medek, Zouhar, Medková), performance Christiny Della Giustiny s názvem Spruce and Beach at Ore Mountains a také performance Sounds of Jungle III. (Balgavá).
Věnuje se lektorské činnosti (hudební a improvizační workshopy, muzikoterapie, jóga). Absolvovala kurzy u flétnistů (C. Novakova, J. Bálint, C. Levine, P. Verhoyen, R. Winn), zpěvaček (Iva Bittová, Ida Kellarová) a improvizátora Davida Mosse.

ProART Festival Jičín 2023

Jicin_rozvrh_2023 

Hlasově-pěvecká hravá kreativní dílna 

Workshop skýtá účastníkům prožít chvíle uvolnění těla, dechu, duše i mysli v improvizované muzice či v jednoduchých písních skrze cestu s využitím vlastního hlasu.

Vlastní hudební nástroj je vítaný - může být výhodnou oporou i ozvláštněním.Naše hlasové možnosti budeme postupně příjemnými cvičeními prozkoumávat a jemným způsobem otevírat. Kýženým cílem workshopu je ukotvení se v sebejistotě, jak se s vlastním hlasem dá nakládat, aby se zdravými principy projevila jeho pravá a krásná autenticita. Workshop je koncipován a veden podpůrnou formou s prvky humorných a pohodových interakčních her tak, aby účastníci ztratili ostych a získali sebedůvěru v hudebním projevu. Současným efektem je zažít hluboký odpočinek i odpoutání se od starostí běžného života.

PŘIHLÁŠKY ZDE