Hana Hána

DSC_1820

Flétnistka a zpěvačka Hana Hána vystudovala flétnu na Konzervatoři Brno a poté absolvovala magisterské studium na JAMU u Václava Kunta. Během studia byla přijata do akademie Filharmonie Brno, akademie pražského orchestru FOK a stala se členkou orchestru Národního divadla v Brně. Od roku 2020 působí jako pedagožka na Konzervatoři Brno, kde je současně garantkou vzdělávacích kurzů pro skupinu dechových dřevěných nástrojů. 

V prosinci roku 2022 byla oslovena berlínskou agenturou s nabídkou o intenzivní uměleckou spolupráci a od ledna 2023 pravidelně vystupuje jako sólo sopranistka na prestižním koncertním turné po celé Evropě.

Jako flétnová i pěvecká sólistka vystoupila s řadou orchestrů (s Moravskou filharmonií Olomouc, Štátnym komorným orchestrom Žilina, Moravským komorním orchestrem, Police Symphony Orchestra, National Symphony Orchestra of Ukraine a dalšími).

Pravidelně vystupuje na recitálech (USA, Francie, Švýcarsko, Norsko, Dánsko, Německo, Rakousko, Polsko, Slovensko), koncertech i festivalech (Audio Art Krakow, Music Olomouc, Festival Opera, Varhanní festival Brno, ForFest, Setkávání nové hudby plus, Janáček Brno a další). 

Zaměřuje se na multimediální tvorbu, kdy propojuje hru na flétnu, zpěv, pohyb, dramatické ztvárnění i improvizaci. Spolupracuje s ISHA triem.

Pravidelně vede flétnové či hlasové masterclass v zahraničí i v ČR (California Institute of the Arts, University of North Texas).

Věnuje se lektorské činnosti, například pro festival ProArt (hudební workshopy, muzikoterapie, je certifikovanou aktivní instruktorkou jógy). 

Absolvovala kurzy u významných flétnistů (P. Bernold, J. Bálint, C. Levine, R. Winn a další), zpěvaček (I. Bittová, I. Kellarová) a improvizátora Davida Mosse.

ProART Festival 2024

Moravský Krumlov 21. - 23. 6. 2024

The Great Jam

Hana Hána a Sára Medková

Improvizuješ?

Neimprovizuješ, ale chceš?

Neumíš noty, ale miluješ cítit hudbu?

Umíš noty, ale chceš se dostat blíže ke svobodnému procítění hudby?

Chceš si s námi prostě jen zahrát a užít si skrze hudbu relax?

Výborně přijeď!

Je fuk, jestli si s námi zazpíváš nebo zahraješ na jakýkoliv nástroj, vezmi, co je libo.

Pokud se chceš přiblížit k hudbě či se dostat do hlubokého propojení s muzikou, tady se Ti to stane.

Workshop je pro každého - od úplného začátečníka po profíka.

Společně vytvoříme příjemné prostředí, kde se budeme jemnými technikami dostávat k vlastnímu přirozenému hudebnímu uvolněnému projevu.

Respektující a podporující atmosféra samozřejmostí.

Brno 22. - 25. 7. 2024

Hlas v improvizaci, improvizace v hlasu

Naše hlasové možnosti budeme postupně příjemnými cvičeními prozkoumávat a jemným způsobem otevírat. 

Postupně budeme objevovat cesty, jak se s vlastním hlasem dá nakládat, aby se přirozenými principy projevila jeho pravá a krásná autenticita. 

Workshop je koncipován a veden podpůrnou formou s prvky humorných a pohodových interakčních situací.

Workshop skýtá účastníkům prožít chvíle uvolnění těla, dechu, duše i mysli v improvizované muzice či v jednoduchých písních skrze cestu s využitím vlastního hlasu.

Vlastní hudební nástroj je vítaný - může být výhodnou oporou i ozvláštněním. Naše hlasové možnosti budeme postupně příjemnými cvičeními prozkoumávat a jemným způsobem otevírat. Kýženým cílem workshopu je ukotvení se v sebejistotě, jak se s vlastním hlasem dá nakládat, aby se zdravými principy projevila jeho pravá a krásná autenticita. Workshop je koncipován a veden podpůrnou formou s prvky humorných a pohodových interakčních her tak, aby účastníci ztratili ostych a získali sebedůvěru v hudebním projevu. Současným efektem je zažít hluboký odpočinek i odpoutání se od starostí běžného života.

Brno 22. - 25. 7. 2024

Flute Masterclass 

“Soul, Body and Music in Harmony”

Skupinové motivační zážitkové i celostně orientované flétnové kurzy jsou koncipovány pro pouhých šest frekventantů s důrazem na individuální a podporující přístup.

Program je vytvořen v duchu přátelského setkání celkem sedmi osob milujících hru na příčnou flétnu a čítá tyto oblasti:

Technika hry na flétnu, práce s tělem při hře, práce s dechem, práce s intonací, práce s hlasem, funkční principy nácviku technických cvičení, rozehrávací techniky, alternativní techniky hry, práce s barvou tónu, vedení melodie, improvizace na flétnu, práce s emocemi při hře, cviky pro uvolnění, meditace a její význam, práce s hudební pamětí, práce s nastavením mysli pro úspěšnou cestu mladého umělce, základy celostní péče o tělo a mentální stránku, management, nácvik libovolných flétnových sólových přednesů.

Olomouc - 25. - 26. 10.

Hlasová a hudební tvůrčí dílna.

PŘIHLÁŠKY ZDE