SILK: Silke Grabinger

undefined TANEČNICE // CHOREOGRAFKA // PERFORMANCE ARTIST

Tancovat začala ve čtyřech letech a s breakdancem v roce 1997. Svou posedlost uměním uspokojuje představeních a výstavách, které byly oceněny ve Spojených státech, Kanadě a Evropě. Průlomovým okamžikem byl rok 2001, kdy vyhrála 1. místo na B-GIRL BATTLE, mezinárodní soutěži v breakdance žen v Berlíně. Následovala série hudebních klipů a reklamních spotů pro společnosti jako Mercedes, Citroën a Adidas. Účastní se mezinárodních soutěží, a to jak sólistka, tak se svým sponzorským Tribal Teamem. Založila německou funkstyle crew 4Seriaz a světově proslulou b-girl crew Female Artistics. Aktivně se podílela na divadelních projektech "41" a "RUMBLE" s Renegade Theater, na nichž spolupracovala s choreografy Lorca Renoux ("Cage") a Samir Akika ("E.T.E"). S Kanaďanem Davem St-Pierres složila představení A LITTLE TENDERNESS FOR CRYING OUT LOUD!.

SILK dva roky vystupovala v Cirque du Soleil/the Beatles Show "LOVE" v Las Vegas v Mirage Casino, kde ztvárnila sólo v písni "While my guitar gently weeps", napsaném a natočeném Georgem Harrisonem (kytarové sólo Erika Claptona). V představení "LOVE" si zahrála také jako Arial v dějství nazvaném "Something". Mezi další spolupracovníky patří Margie Gillis (Kanada) a Daniel Ezralow (USA) - s nimi se podílela na vzniku představení "Across the universe" a "How the Grinch stole Christmas".

V roce 2008 vytvořila s choreografem Roderichem Madlem (Pilottanzt) své první divadelně taneční sólo nazvané Představení [SLIK] vyhrálo prestižní cenu LINZ09 v době, kdy byl Linec hlavním kulturním městem Evropy. [SLIK] vznikl v rakouské koprodukci Szene Salzburg, ImPulsTanz a Tanzquartier Wien. V roce 2009 bylo také představení [SLIK] oceněno Rakouskou vládou a Silke bylo uděleno stipendium pro hudbu a múzická umění a státní rakouská cena Design 2009.