Nela Boudová a Lada Jelínková

nelaboudová2

Nela Boudová je česká herečka. Vystudovala hudebně-dramatické oddělení pražské Státní konzervatoře (1988) a působila několik let v oblastních divadlech (Karlovy Vary, České Budějovice). Po dvě sezóny hrála v Divadle Za branou II u Otomara Krejči (1990–1993). Souběžně vystupovala v kladenském Středočeském divadle (1992), následně v Divadle Labyrint (1992–1994). V letech 1994–2009 byla členkou souboru pražského Činoherního klubu. Poprvé, ještě jako studentka, si zahrála v kriminálním filmu Mravenci nesou smrt režiséra Zbyňka Brynycha. Následovaly filmy jako např. Dotyky či Jestřábí moudrost a množství TV filmů. Francouzskou guvernantku otylého továrnického synka si zahrála v seriálu Bylo nás pět.

Jan Svěrák ji obsadil do filmů Vratné lahve a Marie Poledňáková ji dala roli Kristyny v Líbáš jako Bůh a Líbáš jako ďábel. Několikrát si zahrála učitelku, např. ve filmu Jak básníci čekají na zázrak, učitelku ruštiny hrála i v komedii Probudím se včera. Na podzim by se měla objevit ve filmech Tady hlídáme my,  Gump, a v komedii Michala Suchánka Večírek.

Televizi si od školy zahrála s mnoha televizních filmech a serialech. Spolupracovala hodně s režisérem Ludvíkem Rážou, Vladimírem Drhou. Můžete si ji pamatovat jako Wandu v Doktorech z Počátků, dále Soňu v seriálu Horákovi, Zuzanu Trojanovou ve Velmi křehkých vztazích. Účinkovala také v seriálu Vyprávěj, kde hrála Jaroslavu Plachou.
Jako herečka ve svobodném povolání i nadále spolupracuje s Činoherním klubem, hostuje na pražských divadelních scénách Divadlo Palace a v Divadle v Řeznické a v Divadle Komorní Kalich.

Je autorkou tří knih pro děti Eliška a Korálníčci (2008) a O víle Voněnce (2010), Bětka a její cesta od Chmury(2019)  působí také v dabingu. Do češtiny mj. dabuje americkou herečku Julii Roberts.
Je spojená s organizací Most pro Tibet o.p.s., kde působí ve správní radě. Má dva dospělé syny Andreje a Dalibora a 10 letou dceru
Alexandru. Vystudovala školu elitních koučů SIC. Současné době má otevřenou praxi a koučuje.

Lada Jelínková

Lada Jelínková je herečka, absolventka oboru činoherní herectví na JAMU (1998). Nejprve působila několik let v Divadle F.X. Šaldy v Liberci a od r. 2001 je její domovskou scénou pražský Činoherní klub. Hostovala též v Národním divadle a v současné době hraje také v Dejvickém divadle, kde spolupracuje především s režisérem Petrem Zelenkou a v Divadle pod Palmovkou, kde ji můžete vidět v Žítkovských bohyních.
Hned po škole ji Karel Kachyňa obsadil do titulní role ve filmu Hanele a od té doby hrála v řadě televizních seriálů, či filmů – např. Dokonalý svět, Vyprávěj, Mordparta, Dabing street, Past a mnoha dalších. Věnuje se také dabingu, moderování a v posledních letech působí i jako pedagog na VOŠH a Konzervatoři Jaroslava Ježka. Kromě klasických metod herecké tvorby využívá také bohaté zkušenosti s tancem 5 rytmů a systemickými konstelacemi.
Má patnáctiletého syna Jana a ve volném čase se nejraději věnuje sportu – např. horolezectví a cestování.

ProART Festival 2021

SLAVONICE 25. - 28. 7. 

Herecký workshop povede 25. + 26. 7. Lada Jelínková, 27. + 28. 7. Nela Boudová

Rády bychom naše "herecké svěřence" přenesly do poetického světa plného veršů, hudby a ladných pohybů. Chcete se stát mistry krásné řeči?
Chcete objevit skryté emoce v sobě nebo ty, které máte umět dát najevo zřetelným způsobem? Chcete se naučit hezky vyslovovat, správně dýchat a užít si radost? Přijďte na náš workshop do Slavonic, který zakončíme představením "Krásná řeč". Společně objevíme básníky trochu zapomenuté i současné a hlavně strávíme spolu smysluplnou přítomnost. Těšíme se na vás!

Nela Boudová a Lada Jelínková

slavonice_1