Paul je nezávislý choreograf, tanečník a učitel. Jeho práce často reprezentuje hybrid stylů, jeho hlavní těžisko však je Butoh. Dává mezinárodní lekce pro butoh mistry, dělíc svůj čas mezi Británii, Evropu, severní Ameriku a střední východ.

"Můj trénink proběhl v Evropě s rozličnými učiteli jako například Lynn Seymour, Lindsay Kemp, Adam Darius a zaměřil se na butoh s například Sankai Juku, Natsu Nakajima and Kazuo Ohno. Moje kreativní směřování kombinuje linii a fyzikálnost tance s dramatickou a emocionální motivací divadla. V posledních letech, pracujíc s Northern Ballet Theatre a dalšími skupinami, jsem učil balet s motivacemi butoh za účelem jít za hranice techniky, abych našel interpretační motivaci pro "kroky" a dal tanečníkům nahlédnout do nových obrazů pro jejich práci, abych přidal stíny a barvy do choreografie.

Od roku 1995 jsem učil a vystupoval v Evropě: Paříž, Maďarsko s Compagnie Yvette Bozsik a Trafo House of Contemporary Arts, Silesian Dance Theatre and Lublin International Dance Festival v Polsku, Contemporary Dance Festival (Turecko), the Biennale of Contemporary Dance v Polsku, a Trafo House of Contemporary Arts v Budapešti, the Kaunas Festival of Contempary Dance, The Place in London, ODTU Contemporary Dance Festival v Turecku, Salzburg Experimental Academy of Dance (Rakousko) atd."