Leonie Wahl

_DSC7740.neu Vystudovala tanec na Univerzitě hudby a tance v Mannheimu a na Rotterdamse Dansacademie v Holandsku. Žije ve Vídni od roku 2001 a zde spolupracuje převážně jako tanečnice a co-choreografka s Eliem Gervasim. Soubor vytvořil již celou řadu prací, které prezentuje nejen na domácí scéně, ale i na mezinárodních festivalech v zahraničí. Kromě tohoto stěžejního angažmá spolupracovala také s choreografy jako: Leine & Roebana, Milli Bitterli, Catherine Guerin, Chris Haring, Frans Malschaert, Hanspeter Horner a Netzzeit. V roce 2007 pro ni vytvořil Elio Gervasi celovečerní sólo Exit 2-4-1. V roce 2012 založila vlastní sdružení Organic Revolt, pod jehož hlavičkou vytvořila díla Within Waste, IDEM, VOID. Jako hostující pedagog vyučuje na Tanzkonservatorium Wien, Österreich Tanzt Festival St. Pölten a v Tanzquartier Wien.

ProART Festival 2023

BRNO 20. - 27. 7.

Brno_rozvrh_2023 

PŘIHLÁŠKY WORKSHOPY ZDE

Contemporary Modern

Jako dlouholetá členka Elio Gervasi Dance Company jsem měla příležitost vytěžit z této spolupráce bezpočet tanečních zkušeností a vyvinout si vlastní pohybový slovník a pohybovou kvalitu. Má hodina spojuje řadu různorodých moderních a současných technik ve snaze přivést tělo účinným způsobem na dynamickou úroveň či vlnu. Začneme základy release a floorwork se zaměřením na smysl pro váhu a precizní vedení pohybu. Projdeme cvičeními na posílení centra, stejně jako cviky na organické vedení pohybu skrze zákony anatomie a fyzikality. Cílem celé hodiny je svobodný pohyb do celého prostoru - s útržků jednotlivých cvičení pak sestavíme závěrečnou dynamickou variaci z mého repertoáru.

Improvizace

První část workshopu se zaměří na uvědomování si naší individuální fyzikality a pohybového výrazu. Volně rozvineme fyzickou inteligenci, pohybovou kvalitu a instinkt. Se zřetelem na své vlastní silné stránky rozšíříme hranice svých možností s jedním důležitým aspektem - udržet za každou cenu vnímání svého okolí. Druhá část hodiny bude zaměřená na proces rozvíjení vlastního pohybového materiálu. Ponoříme se do kreativního procesu se zápalem, vedeni svým podvědomím i náladami, posíleni odvahou objevovat nové. Přirozená invence a přirozená forma našeho vlastního pohybu jsou dalšími důležitými aspekty, jež rámují charakter našeho workshopu. Co mě osobně zajímá nejvíce, je sdílení a rozvíjení zranitelnosti, včetně možnosti udělat chybu. Potřebná je odvaha odhalit více ...

20220726_235.jpeg20220726_472.jpeg20220726_478.jpeg

VIDEO ZDE

ENG: Leonie Wahl was born in Switzerland in 1977 and lives and works as a dancer and choreographer in Vienna. She grew up in Italy and started dancing at the age of 5. After studying dance at the Heidelberg-Mannheim University of Applied Sciences and the Rotterdamse Dansacademie, she was a formative member of the Gervasi Dance Company from 2001 to 2015, where she performed in all productions and was invited to various international festivals. As a dancer, she took part in numerous other productions (Leine & Roebana, Milli Bitterli, etc.). In 2012 she founded her own company orgAnic reVolt. Pieces were created such as: Within Waste, Void, It can Be Anything, AnotherR. Together with the bernhard.ensemble she developed several highly acclaimed "Tanz.Schau.Spiel" productions at the interface of dance, physical theatre and spoken theatre, such as This is what happened in the telephone Booth, Reenacting Jakob Levy Moreno, Der.Semmelweis.Reflex, Die.Stunde.Shining. In parallel, she has been dancing with Cie. DANS.KIAS since 2015 until today.

Contemporary dance and improvisation

In my extensive work as a dancer in various areas of stage art, I was able to gain a lot of experience and develop my individual movement quality. This class combines a variety of techniques with the aim of bringing the body to an energetic level in an efficient manner. We begin with "letting go" techniques of floor work to draw attention to all those forces that affect our body and its movements, both still and dynamic. We do exercises to strengthen our core and organize the body towards a natural flexibility, in order to then develop that flexibility throughout space. The exercises flow into each other and are rounded off by learning choreographies from my repertoire and exploring improvisation.