Leonie Wahl

_DSC7740.neu Vystudovala tanec na Univerzitě hudby a tance v Mannheimu a na Rotterdamse Dansacademie v Holandsku. Žije ve Vídni od roku 2001 a zde spolupracuje převážně jako tanečnice a co-choreografka s Eliem Gervasim. Soubor vytvořil již celou řadu prací, které prezentuje nejen na domácí scéně, ale i na mezinárodních festivalech v zahraničí. Kromě tohoto stěžejního angažmá spolupracovala také s choreografy jako: Leine & Roebana, Milli Bitterli, Catherine Guerin, Chris Haring, Frans Malschaert, Hanspeter Horner a Netzzeit. V roce 2007 pro ni vytvořil Elio Gervasi celovečerní sólo Exit 2-4-1. V roce 2012 založila vlastní sdružení Organic Revolt, pod jehož hlavičkou vytvořila díla Within Waste, IDEM, VOID. Jako hostující pedagog vyučuje na Tanzkonservatorium Wien, Österreich Tanzt Festival St. Pölten a v Tanzquartier Wien.

ProART FESTIVAL 2021

SLAVONICE 25. - 28. 7.

Kreativní dílna - Contemporary Dance - se závěrečnou prezentací

slavonice_1

PŘIHLÁŠKY WORKSHOPY ZDE

Contemporary Modern

Jako dlouholetá členka Elio Gervasi Dance Company jsem měla příležitost vytěžit z této spolupráce bezpočet tanečních zkušeností a vyvinout si vlastní pohybový slovník a pohybovou kvalitu. Má hodina spojuje řadu různorodých moderních a současných technik ve snaze přivést tělo účinným způsobem na dynamickou úroveň či vlnu. Začneme základy release a floorwork se zaměřením na smysl pro váhu a precizní vedení pohybu. Projdeme cvičeními na posílení centra, stejně jako cviky na organické vedení pohybu skrze zákony anatomie a fyzikality. Cílem celé hodiny je svobodný pohyb do celého prostoru - s útržků jednotlivých cvičení pak sestavíme závěrečnou dynamickou variaci z mého repertoáru.

Improvizace

První část workshopu se zaměří na uvědomování si naší individuální fyzikality a pohybového výrazu. Volně rozvineme fyzickou inteligenci, pohybovou kvalitu a instinkt. Se zřetelem na své vlastní silné stránky rozšíříme hranice svých možností s jedním důležitým aspektem - udržet za každou cenu vnímání svého okolí. Druhá část hodiny bude zaměřená na proces rozvíjení vlastního pohybového materiálu. Ponoříme se do kreativního procesu se zápalem, vedeni svým podvědomím i náladami, posíleni odvahou objevovat nové. Přirozená invence a přirozená forma našeho vlastního pohybu jsou dalšími důležitými aspekty, jež rámují charakter našeho workshopu. Co mě osobně zajímá nejvíce, je sdílení a rozvíjení zranitelnosti, včetně možnosti udělat chybu. Potřebná je odvaha odhalit více ...

VIDEO ZDE