Ondřej Havlík

undefined Ondřej Havlík alias Endru se narodil před 27 lety v Ústí nad Labem. Od malička se v něm projevoval jakýsi rytmický talent. Asi ve 12 letech začal přirozeně využívat tohoto daru a aniž by věděl, že existuje nějaký beatbox, začal samovolně vyprskávat rytmické zvuky. Časem se z mlaskavých zvuků začala stávat hudba a přes opakované prosby matky "Ondro, já ti říkám, netikej!" Endru tikal dál a nadále realizoval své hudební představy pomocí úst a hlasu. V 18 letech, po gymplu začal studovat činoherní herectví na JAMU v Brně. V rámci studia odjel do Holandska. Nicméně Utrechtským divadlem nebyl zrovna nadšen a tak systematicky pracoval na rozvoji svého beatboxového umění, společně s Eugenem Heuvelem alias Madtrackem, který působí v kapele HBM a svého času se probeatoval az k ceně "Nejtalentovanější hudebník ve stylu Hip-hop a R'n'be, nebo společně s Bobbym McFerrinem ve sluchátkách. V tomto období se Endru naučil klasické beatboxové techniky a zpátky v Čechách začal aktivně vystupovat. Nedlouho po návratu do Čech začal spolupracovat s beatboxovým bandem, přesněji Beatburgerbandem, který společně s Ondřejem získal 1. místo na beatboxovém mistrovství ČR v kategorii "skupinový beatbox". BBB tedy postoupil až na mistrovství světa, kde obhájil krásné 2.místo. V následujících letech Endru 2 krát po sobě získal titul mistr ČR v "sólo" beatboxu a zvítězil dokonce v prestižní Evropské soutěži Marathon beatbox battle na festivalu Splash v Německu. V té době také vznikla kapela mako!mako, která funguje dodnes a Endru v ní působí jako mouth drummer, vokalista a zpěvák.

Po ukončeni magisterského studia na JAMU se Ondřej stal členem hereckého souboru divadla Polárka a s beatboxovými projekty vystupoval na "poloviční úvazek". Nicméně po 2 letech si uvědomil, že se hudbě chce věnovat naplno a spolupráci s divadlem ukončil. Díky tomuto kroku a beatboxovým úspěchům začal pravidelně vystupovat ať už sólově (především s tzv. Loopstationem) tak s jinými muzikanty, či hudebními tělesy. Za čtyri roky vystupování v Čechách a zahraničí spolupracoval se jmény jako: Ricoloop, Mando (3x mistr Německa v Beatboxu), Vojta Dyk, Ondřej Ruml, Nightwork, Navigators, Lx-press, Karel Gott, Madfinger, Yellow sisters, Nasty, Zdenek Král, Vladimira Krčková a mnoho dalších. Endru také pracoval přímo pro firmu Boss Roland na Německých hudebních veletrzích, kde prezentoval loopstation rc 50 pro širokou veřejnost. Od roku 2008 vede příležitostně beatboxové či loopingové dílny. Ondřej také pracuje jako moderátor ČT v pořadech Za školu a Vertikal (magazín outdoorových sportů) a tvoří hudbu do televizních pořadů.

Beatbox and vocal percussion (1+2)

Človek je hudební nástroj. Objevujte možnosti svého hlasového ústrojí na Beatbox a vocal percussion workshopu. Tato dílna je určená začátečníkům a mírně pokročilým, studentům, kteří se chtějí naučit základy beatboxu nebo rozšířit své beatboxove dovednosti. Bude se jednat především o systematické učení jednotlivých zvuků a jejich aplikace v beatových sekvencích.

Beatbox, vocal percussion and live Looping (2+3)

Člověk je hudební nástroj. Objevujte možnosti svého hlasového ústrojí na Beatbox, vocal percussion and live Looping workshopu. Workshop je určen lidem u nichž se předpokládá rytmické a intonační cítění. Studenti tohoto workshopu by měli mít předešlou zkušenost buď s beatboxem či s jakoukoliv formou zpěvu. Workshop bude sice také zahrnovat seznámení se s beatboxovými zvuky a technikami, v určité fázi, se ale začneme zabývat aplikací beatboxu v hudebních improvizacích, právě za použití tzv. Loopsation. Jedná se o smyčkovač, který v reálném čase nahrává zvuky a vokály, člověk tedy hudebně improvizuje vlastně sám se sebou a tvoří celou "kapelu" pouze svým hlasovým ústrojím.