NICOLA VACCA 

 
Vacca.jpeg
Narodil se v Itálii, své taneční vzdělání započal v rodném městě Cagliari, později odešel studovat do Florencie a Madridu. Právě zde absolvoval Real Conservatorio Profesional de Danza Mariemma. Měl příležitost nastudovat repertoár Pedra Berdäyese a Jose Rechese a obdržel i taneční cenu města Madridu za svůj výkon.
V roce 2013 přesídlil do Paříže, kde pokračuje ve své profesní kariéře v nezávislých projektech různých tvůrců a souborů: Vortice Dance Company (PT), LD'A Company - Linea D'Aria (FR), Laura Scozzi, Compagnie Emoi (FR), Compagnie E7KA - Eva Klimackova (FR), Compagnie Caminante (BE). Současně se rozvíjí jako asistent choreografie a pedagog v řadě tanečních centecr v Evropě.
 

ProART Festival 2018

Brno, 16. - 18. 7.

Současný tanec

Inspirován technikou Release se snažím rozvíjet pevné spojení s podlahou, přenášení váhy a celkovou koordinaci. Smyslem je také rozvinout schopnost vnímání a užití tělesných senzorů k harmonické práci na odlišných kvalitách plynulosti a lehkosti bez ztráty efektivního zapojení svalů.
Práce s vahou se realizuje ve cvičeních a sekvencích jak v polohách vertikálních, tak horizontálních. Důležitým aspektem je pro mě kreativita, imaginace, využití improvizace, vnímání skupiny jako celku a prostoru, kde se právě nacházíme.