Beata Hlavenková 

BeataHlavenová1PhotoIvanKorč

Beata Hlavenková, zpěvačka, skladatelka, aranžérka a producentka, je jednou z nejvýraznějších muzikantek s nezaměnitelným autorským rukopisem. Žánrová svoboda, opírající se o hluboké povědomí o jazzu, moderní klasické hudbě, popu i písničkářství, se ve všech jejích projektech navíc prolíná s jasně rozpoznatelnou soustředěnou a citlivou interpretací. Studovala kompozici na Janáčkově konzervatoři, dále kompozici a jazzovou kompozici v USA na univerzitě UMASS. Kromě své vlastní hudby a 6 oceňovaných alb (Joy for Joel, Theodoros, Scintilla, Bethlehem, Sně a Žijutě) též dlouhodobě spolupracovala s Lenkou Dusilovou na jejich společných projektech Eternal Seekers a Baromantice. Píše hudbu scénickou, filmovou (Dukla 61, Zátopek) zabývá se tvorbou pro děti (Pišlické příběhy a další) a věnuje se též mentorské činnosti. Jednak jako pedagog skladby a songwritingu na New York University (NYU) a její pobočce v Praze a taky v rámci projektu MenArt.
Na kontě má také řadu zajímavých spoluprací s tuzemskými i zahraničními muzikanty.

ProART Festival 2022

SLAVONICE 25. - 26. 7.

Hudebně tvůrčí dílna Beaty Hlavenkové

Beata Hlavenková uvádí seminář, pro všechny hudební “Eternal Seekery” HUDEBNÍ HLEDAČE, kteří chtějí být nejen interprety, ale také mají potřebu skládat a tvořit a chtějí objevit svoji vlastní hudební cestu či vyjádření. Co s sebou? Nějaký ten nápad, otevřenou mysl, kuráž, pokud chcete nějaký nástroj (pokud to nebude klavír, ten zajistíme), notový sešit, tužku, nahrávadlo - vše nepovinné. Můžeme se dotknout těchto dalších témat: interpretace, aranžování, hudební produkce, nahrávání, zpěv, mentoring, klavír.

“Kreativita je volba. Dovednost není totéž co talent. Dobrý proces může vést k dobrým výsledkům, ale nemůže je zaručit. Dobrý vkus je dovednost, Vyberte si sebe.”
(Seth Godin - Proces)

Program
Na workshop jste zváni se svými nápady, motivy, písněmi, aranžemi, otázkami. Podíváme se spolu na to, co by se s nimi dalo dělat dál. Bude čas se věnovat každému zvlášť, ale zároveň za interaktivní přítomnosti ostatních. V individuálním přístupu, který velmi často odkrývá a nabízí všeobecná témata k probrání, se cítím jako mentorka nejsilněji. Narazíme na základy hudební teorie, která je důležitou součástí kompozičního procesu, tzn. lepší a praktičtější využití znalosti harmonie, způsoby práce s melodií, improvizaci, formu, aranž. Samozřejmě probereme vše velmi interaktivně, taky jak jinak! Součástí tvorby jsou též různá očekávání, “závodění”, depky, slepé uličky, splíny, ztráta sebevědomí, problémy ve spolupracích, nejistoty atd. atd. I to můžou být témata k probrání a rozhodně vyplývají jako přirozená součást workshopů, které už proběhly. Můžeme si předat navzájem své zkušenosti a tím se tak obohatit či podpořit. Ať nás, ani v těžkých dobách, neopouští duch láskyplnosti a tvořivosti.

Těším se na vás. Beata

PŘIHLÁŠKA ZDE