Andrea Opavská

undefined V roce 2000 absolvovala FF UP v Olomouci obor filozofie a historie. V roce 2009 ukončila magisterské studium pedagogiky tance na HAMU v Praze se specializací na současný tanec u prof. Ivanky Kubicové. V rámci studijního programu Erasmus absolvovala stáž na Artesis Koninklijk Conservatorium v Lieru (Belgie), kam byla o rok později pozvána jako pedagog. V současnosti je interním doktorandem taneční vědy na HAMU pod vedením prof. Doroty Gremlicové, Ph.D.
V letech 2001–2006 vyučovala na Janáčkově konzervatoři v Ostravě a v 2011–2012 na Konzervatoři Duncan centre. Je externí pedagožkou moderního tance na HAMU a jevištního pohybu na DAMU. Od roku 2010 je lektorkou v týmu s Annou Caunerovou pro cvičení rodičů s miminky od šesti měsíců do tří let v dětském studiu Alta – Hala 31.
Od roku 1997 pravidelně navštěvuje workshopy v rámci mezinárodního tanečního festivalu Impulstanz ve Vídni (Joe Alegado, Iňaki Azpillaga,Milli Bitterli, Andrew de L. Harwood, Martin Kilvády, Corrine Lanselle, Rasmus Olme, Antony Rizzy, Frey Faust, Risa Steinberg, David Zambrano, Elio Gervasi, Ted Stoffer).
Stála u zrodu Tanečního divadla ZÓNA v Ostravě, které od roku 1996 prezentuje nezávislé nebo ojedinělé divadelní projekty, jejichž dramaturgie je zaměřena jak na současné taneční divadlo, tak i na umělce z oblasti vizuálního umění. Měla příležitost představit se jako interpretka a blíže spolupracovat s několika našimi nezávislými tanečními soubory (NANOHACH, VerTeDance, DOT 504, ME-SA, Lenka Vagnerová & Company) a choreografy (Lenkou Dřímalovou, Mirkou Eliášovou a Lenkou Bartůňkovou aj.). V rámci externí pohybové spolupráce přijala hostování v baletu i v činohře Národního divadla moravsko-slezského v Ostravě, v Divadelní společnosti Petra Bezruče tamtéž, ve Vinohradském divadle, v Národním divadle v Praze, ve Státní Opeře a v Divadle Letí.