IRENA DOUSKOVÁ

 300 DPI.JPG 

Irena Dousková se narodila 18. 8.1964 v Příbrami. Od roku 1976 žije v Praze. Vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy, právnické profesi se ale nikdy nevěnovala. Vystřídala různá zaměstnání, nejčastěji pracovala jako novinářka (např. Metropolitan, Svobodný hlas, MF Dnes, Hatikva, Maskil). V posledních letech je na volné noze. Píše prózu i poezii, příležitostně spolupracuje s divadlem.
Výběr z díla: Hrdý Budžes (1998 Hynek, 2002 Petrov), Oněgin byl Rusák (2006 Druhé město), O bílých slonech (2008 Druhé město), Medvědí tanec (2014 Druh město), Rakvičky (2018 Druhé město). Románu Hrdý Budžes se prodalo přes sto tisíc výtisků.
Podle knih Hrdý Budžes, Oněgin byl Rusák a Darda vznikla na základě autorčiny dramatizace úspěšná divadelní představení.
Její knihy byly dosud přeloženy do patnácti jazyků (např. angličtina, němčina, ruština, maďarština, polština, turečtina, španělština atd.)

ProART Festival 2023

JIČÍN 3. - 6. 8.

 Jicin_rozvrh_2023 

Tvůrčí psaní

Nebudu vám lhát, za tři dny se nikdo nic pořádně nenaučí. Ani psaní není výjimkou. Ale na to, abyste si něco vyzkoušeli, přivezli své texty a pokusili se i o nové, to zase tak málo času není. Ráda Vám s tím pomůžu.

Pokud vás psaní baví, a pokud máte chuť, získat s ním pár dalších zkušeností nebo potkat zajímavé lidi, přijeďte…

Budu se na vás těšit. 

PŘIHLÁŠKA ZDE