IRENA DOUSKOVÁ

R1-31výřez

Irena Dousková se narodila 18. 8.1964 v Příbrami. Od roku 1976 žije v Praze. Vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy, právnické profesi se ale nikdy nevěnovala. Vystřídala různá zaměstnání, nejčastěji pracovala jako novinářka (např. Metropolitan, Svobodný hlas, MF Dnes, Hatikva, Maskil). V posledních letech je na volné noze. Píše prózu i poezii, příležitostně spolupracuje s divadlem.
Výběr z díla: Hrdý Budžes (1998 Hynek, 2002 Petrov), Oněgin byl Rusák (2006 Druhé město), O bílých slonech (2008 Druhé město), Medvědí tanec (2014 Druh město), Rakvičky (2018 Druhé město). Románu Hrdý Budžes se prodalo přes sto tisíc výtisků.
Podle knih Hrdý Budžes, Oněgin byl Rusák a Darda vznikla na základě autorčiny dramatizace úspěšná divadelní představení.
Její knihy byly dosud přeloženy do čtrnácti jazyků (např. angličtina, němčina, ruština, maďarština, polština, turečtina, španělština atd.)

ProART Festival 2022

JIČÍN 28. - 31. 7.

Tvůrčí psaní

Psaní jako cesta k sobě, psaní jako cesta do neznáma. Je anebo není to totéž? Ráda vás na ní kousek doprovodím. Budeme psát, budeme se bavit o tom, jak a proč to vůbec dělat, co by vám mohlo být k užitku, a o čemkoli, co vás zajímá. Výsledkem by měly být vaše povídky a jejich závěrečné společné čtení. Kurz tvůrčího psaní bude i pro mě novou zkušeností. Věřím, že zajímavou a obohacující. Těším se na vás!

  rozvrh_Jicin2022 

PŘIHLÁŠKA ZDE