undefined

Své kořeny mám v malém městečku Rýmařov v Jeseníkách a křídla mi dává hudba a tanec, a když
jsem objevila pantomimu a přidala příběh, pocítila jsem, že letííííímmm………
Vystudovala jsem Pedag. fakultu UK 2004 (uč. pro 1. st.), tam jsem objevila dramatickou výchovu, která mi umožnila poznat pantomimu a tu jsem následně vystudovala na HAMU (tehdy Nonverbální a komediální divadlo 2006). Paralelně jsem tančila moderní a scénický tanec v souboru TD Antares.
Další studium bylo a stále je na Univerzitě Nové doby v Praze u Milana Calábka. Postupně začaly vznikat autorské taneční choreografie (Maria, Modlitba, Vzpomínka, Ve ¾ taktu…) a autorská pantomimická představení (7x s NADHLEDEM 2004, V(z)dát se 2005, Zastavení 2006 a Sama sebou 2016).
Nedílnou součástí je účast na mnoha festivalech (př. Jsem spokojenej aneb…, PAN 2005, Kremnické gagy 2006, Letní Letná, Mezi ploty, ProART, Mimoriál 2006, Léto tančí, Mimraj 2006) a pohybová spolupráce na divadelních hrách (př. Osm žen, Zpívající Benátky, Výprodej, Hudba poezií 2007 a další)… Zahrála jsem si malou roličku ve filmu Gympl režiséra Tomáše Vorla. Nesmím vynechat i reprezentaci v japonské Toyamě a na festivalu Pinokkio Aarschot v Belgii.

Vsuvka: Tak tolik minulost. Měli byste vědět, že jedině díky mojí milované rodině mohu kráčet dál…. A nebylo lehké se vracet, což mohou posoudit jen ženy, které přestaly žít své talenty během své mateřské dovolené…

Své zkušenosti předávám mladým hercům na Pražské konzervatoři a to moc ráda. Učím Jevištní pohyb a pantomimu. Každý rok je jiný a každý rok si odnáším nové zkušenosti. Každý rok uzavírá své studium 4. ročník veřejnou maturitou z pohybu v divadle DIK na Pražské konzervatoři. Jsou to jejich autorská představení. Založila jsem soubor Tyjátro (2015), pod kterým již vzniklo první představení „Sama sebou“ (2016), pohybová spolupráce na koncertě „Hmaty Doteky“ a kurzy dramaterapie, kde se propojuje příběh, hudba, pohyb a tanec s duchovní cestou člověka.

ProART FESTIVAL 2019

Valtice 23. - 27. 7. 

Starý a nový cirkus

rozvrh_VALTICE_proart_5

PŘIHLÁŠKY WORKSHOPY ZDE