Maura Morales

undefined

Maura Morales vystudovala klasický balet, moderní tanec, choreografii a herectví na Escuela Nacional de Arte de Camagüey na Kubě.

Od té doby pracovala pro Ballet Nacional de Havana, Ballet de Santiago de Cuba, Ballet el Sodre v Montevideu, Teatro de la Danza de Cuba, Odeon-Theater ve Vídni, Theater Basel a národní divadla v Darmstadtu a Oldenburgu.

Vyhrála druhou cenu za choreografii na 11. ročníku mezinárodního Solo-dance-theatre-festivalu ve Stuttgartu, cenu publika za nejlepší sólový výkon na International Contemporary Dance Festival of the Canary Islands a první cenu na  International competition of Hannover spolu s Felixem Landerem za duo „Suits“.

Maura byla pozvána, aby představila svoje Solopieces na renomovaných tanečních festivalech, např. na mezinárodním tanečním festivalu „bc- stx‘09“ Tantarantana / Mercat de les Flors v Barceloně, na „Festival internacional de teatro y artes escénicas de Sevilla, feSt“, „Dies de Dansa“ v Barceloně, „Memory Wax City Hoppers/Malmö“, na „Festival de Artes Escenicas Nocte Graus“, na mezinárodním „Festival of Cadiz en Danza“, „Fenice- Festival NineArts/Siena 2010“, „Festival Empape/A Coruña“, stejně jako v Museu Guggenheim v Bilbau ku příležitosti výročí tohoto města. Před nedávnem byla také přizvána jako choreograf a účinkující do moderního divadelního kusu „Sleeping Beauty“, koprodukce s „Project Galilé“ a Mercat de les Flors v Barceloně. V současné době pracuje na volné noze jako tanečnice, choreografka, herečka a hostující pedagog současného tance.

TANEC Searching projekt

Praha 30. 7. - 5. 8. 2012

(s Michiem Woirgardt)

Technika nostalgie

Improvizační workshop pro tanečníky, herce a všechny, kteří chtějí zkoumat jejich osobní historii pomocí tance, jinými slovy převést zážitek do uměleckého výrazu za přijmutí nerovnováhy. Je snahou pracovat se dvěma věcmi, místo toho, abychom se jim vyhýbali: se studem a pamětí.