Paul Leclaire

undefined

Paul Leclaire, narozen v roce 1953 v Německu, v regionu Westfálsko. Vystudoval fotoinženýrství v Kolíně nad Rýnem. Žije a pracuje v Kolíně. Již v době studií pracoval jako divadelní a taneční fotograf v Oper der Stadt Köln a pro Tanz Forum Köln. Po skončení studia pracoval jako svobodný fotograf v řadě německých divadlech. Současně pracuje v reklamní a módní sféře ve vlastním studiu. Přes deset let spolupracuje s firmou CANON jako pedagog jejich mezinárodních fotoworkshopů. Je členem BFF - Spolku nezávislého fotodesignu.

Homepages:

www.leclairefoto.de www.dertheaterfotograf.de

FOTOWORKSHOP

Praha 29. + 30. 7. 2014

Teorie: Budeme stručně diskutovat o technických základech fotografování. Analogové / digitální, clona, rychlost závěrky, expozice, ISO / ASA, RAW / JPG / TIFF, výběr objektivu. Budeme diskutovat nad vzorovými obrázky z baletních představení: forma / grafika, obsah, barevná dramaturgie
Praxe: Vysvětlíme, která fotografická technika​​, přináší pro výsledný obrázek souhru technologie a kreativity, jak převést představu do hotové fotky. Hledání uměleckého záměru a vlastní kreativity.
Projekce: Po praktické části v tanečních workshopech, budeme výsledky každého workshopu promítat a diskutovat.

Přihláška ZDE

Možná váz zaujme také fotoworkshop s Marcusem Hippmannem v Brně 25. - 26. 7. 2014