Lital Netzer Ben Horin

picture lital ben horin

Lital Ben Horin je tanečnice, nezávislá choreografka, instruktorka pilates a učitelka moderního tance. Narodila se v roce 1987 a nyní žije v Izraeli. V roce 2012 absolvovala SEAD - Salzburg experimental academy of dance v Rakousku. Dále take vystudovala taneční trénink Hamaslul v Tel Avivu pod vedením Neomi Perlov & Ofir Dagan (2010).
Lital tancovala dva roky ve “Wee dance company” choreografa Dana Pelega a Marko Weigerta ve městě Gorlitz v Německu. Dále pokračovala ve spolupracích s nezávislýmichoreografy v Izraeli v zahraniční, jako jsou Abigail Rubin, Sommer Ulrickson and Seline Baumgatner. Byla součástí projektu jako je Projekt 48 Dany Ruttenberg nebo experimentálního projektu v izraelském muzeu od Sahar Azimi. Od roku 2016 je Lital součástí taneční skupiny C.A.T.A.M.O.N choreografa Elad Schechter. Lital vytvořila několik svých vlastníc prací – Today Inbetween, Unfinished crossword, Look at that! a Mind your step ve spolupráci s Maya Buanos. Lital zajímá upřímnost v pohybu, ráda se dostává až na dno obrazů, hraje si s jejich pořadím a vytváří fyzicky rozdílné světy.

ProART Festival 2019

Plzeň 12. + 13. 7. a Brno 14. 7. 

PŘIHLÁŠKY WORKSHOPY ZDE

Israeli Contemporary

Pohyb skrz naše smysly

Začneme zahřátím našeho těla improvizačními cvičeními, hraním si s muzikalitou, texturami, pocity a prací v páru. Povedeme naše těla k cítění a vnímání jiným způsobem a budeme se snažit vyhnout se zajetým zvykům a vzorcům. Někdy může být cestování naším tělem známé a předvídatelné, ale máme v sobě hodně k objevování. Budeme se snažit získat vice svobody, důvěry a uvědomění při dosahování maximálního potenciálu v pohybu, stale ale s určitou hravostí. Na těchto dovednostech budeme pracovat samostatně, ale I v páru nebo ve skupinách využívající proctor kolem nás a naši představivost. Bude to fyzická zkušenost sdílená s ostatními, s mnoho radosti a zábavy ze společného pohybu a pohybu ostatních.