Tanya Bakala

undefined Tanya Bakala, tanečnice, choreografka a učitelka, výherkyně ceny za uměleckou tvorbu oblasti Okanaganu za rok 2008 (Okanagan Arts Award), trénovala tanec na kanadské Národní batetní škole v Torontu. Později studovala flamenco se slavnými Susanou and Antoniem Robledovými v Německu a ve Švýcarsku, a také jí bylo umožněno trénovat a vystupovat v moderním stylu pod vedením Daniela Lewise, bývalého člena souboru José Limona.

V Německu Tanya spolupracovala s různými tanečními a muzikálovými soubory a později v Kanadě se soubory zaměřenými na flamenco. Byl o ní natočen film "Fringe Bound", který se v Kanadě vysílal na CBC a CHUM TV/BRAVO.

Během posledních pěti let, jako umělecká šéfka Mission Dance Centre a Mission Dance Company, Tanya produkovala, choreografovala a režírovala celou řadu vlastních celovečerní tanečních projektů. V minulém roce pak byla požádána vedením Okanáganského symfonického orchestru, aby choreografovala pro představení "Carneval" a "Šeherezáda". V Šeherezádě také ztvárnila hlavní sólovou roli.

FLAMENCO/TANGOS - KURZ PRO ZAČÁTEČNÍKY

Tento kurz pro začátečníky je zaměřen na taneční formu Tangos ve stylu Flamenco. Účastníci kurzu budou studovat rytmy a akcenty za použití "palmas" (tleskání rukou), bubnů, holí a práce nohou. Tak, jako mnohé jiné, i tento taneční styl je vyjádřen zejména pomocí pohybů těla, paží a rukou. Studenti budou mít také možnost naučit se a procvičit si kreativní využívání šátku, jakožto součásti taneční exprese.

Případné pokračování tohoto kurzu, určené pro tanečníky, kteří již mají alespoň částečnou zkušenost s moderním tancem nebo baletem a prošli kurzem "Flamenco/Tangos - kurz pro začátečníky" (a nebo již mají předchozí zkušenost se stylem flamenco):

CHOREOGRAFIE: FÚZE MODERNÍHO TANCE A FLAMENCA

Pro tento kurz bude vybrána vhodná choreografie, odpovídající úrovni studentů ve skupině. Během studia této choreografie se studenti seznámí s krásou flamenca a jeho přirozenou a neodloučitelnou vášní, tak, jak je projevována využitím kroků a pohybů moderního tance. Studenti se nejen naučí jak v hudbě najít rytmus a jemné nuance, ale také to, jak je pak následně využít v expresivitě tanečního vystoupení. V průběhu kurzu jim bude umožněno, aby se otevřeli emocím pramenícím z tohoto hudebního stylu a tyto emoce pak následně využili v jejich vlastní interpretaci této choreografie.