Sára Medková

 Hana - Sara2 Veverica 2022 

Česká pianistka, skladatelka a performerka, oceňovaná zejména za brilantní techniku, strhující temperament a nevšední muzikalitu. Mimo pozvání na slavný mezinárodní Shanghai Spring Music Festival debutovala v proslulém Murchinson Performing Center v Dallasu, Wild Beast v Los Angeles, Music Center v Jerusalémě, Central Conservatory v Pekingu, v koncertní sérii BVVA v Madridu, Královské akademii v Gentu nebo na prestižním festivalu PIANODROM v Albánii. Úspěšný debut na mezinárodním festivalu New Music Week v Šanghaji kritika označila jako „umění nejvyšších kvalit“. Je laureátkou několika mezinárodních klavírních soutěží a držitelkou skladatelských cen OSA, Generace a ISA.

Koncertovala ve více než 30 zemích Evropy, v Africe, Asii a v USA na festivalech Ohridsko leto, Moravský podzim, Janáček Brno, Expozice nové hudby, Forfest, PostmutArt, Smetanovské dny, Setkávání nové hudby Plus, Ad libitum, Audioart, Schemnitiensis, Art´s Birthday aj. Spolupracuje s tuzemskými i zahraničními orchestry a jako vyhledávaná interpretka soudobé hudby je často zvána k uvádění světových premiér, kterých má na kontě více než sto. V současnosti tvoří spolu se svým manželem, hudebním skladatelem Ivo Medkem a Vítem Zouharem kompoziční tridem. Ve spolupráci se slovinským režisérem Roccem a českým videoartistou Lukášem Medkem tento tým realizoval několik multimediálních projektů, z nichž jmenujme alespoň TASTES, zvukově vizuální instalaci z roku 2016, operu MarISHA z roku 2019, operu TiAMO z roku 2021 a představení SARA´smile z roku 2022 ve kterém se Sára Medková posluchačům představila v hlavní roli jako pianistka, zpěvačka, tanečnice a herečka.


Vyučovala na mistrovských kurzech v Los Angeles, Hangzhou, Pekingu či Tiraně. Její profilová nahrávka De Profundis s díly J. S. Bacha, V. Zouhara, I. Medka a F. Rzewského se setkala s nadšenými ohlasy u publika i odborné veřejnosti. Sára je členkou Ensemble Marijan a zakládající členkou souboru ISHA trio, se kterým natočila CD Ancient Stories a Love Stories. Čerstvým počinem je pak komplet Bachových gambových sonát pro violoncello a klavír na CD i LP ve spolupráci se Štěpánem Filípkem,
které duo vydalo u labelu Arta Music v loňském roce.

ProART Festival 2024

Moravský Krumlov 21. - 23.6.2024

Hudebně-hlasová kreativní dílna

PŘIHLÁŠKY WORKSHOPY ZDE