Golde Grunske

Grunske

Golde Grunske se narodila v Lipsku v roce 1975. je činná jako nezávislá choreografka v německém Cottbusu. vystudovala současný tanec v Berlíně „Etage – school for performing arts“ a choreografii na Palucca University of Dance v Drážďanech. V roce 2008 založila svůj soubor „dancecompany golde g.“, v němž spolupracuje s řadou  mezinárodních nezávislých tanečníků. Soubor hostoval na mezinárodních tanečních festivalech - International Theater Festival Skupi (Skopje, Makedonie), Dresdner Tanzwoche, Sibiu International Theater Festival (Sibiu, Rumunsko).

V roce 2009 otevřela Tanzwerkstatt - místo pro tvorbu, výuku a prezentaci současného tance. Zde organizuje rovněž taneční festivaly s četnými hosty ze zahraničí. 

Grunske vyučuje současný tanec pro všechny věkové skupiny, mj. také na Brandenburg University of Technology v Cottbusu. V roce 2013 jí byla udělena Braniborská kulturní cena pro scénické umění.

ProART Festival 2018

Liberec, 14. - 15. 6.

Mezi námi / Zwischen uns + workshop pro školy s Ioannisem Avakoumidisem

Ioannis Avakoumidis

se narodil v Athénách. Studoval psychologii na Krétě a taneční studium uzavřel v Athénách. Jako tanečník, performer, choreograf a pedagog působí od roku 2003 v mezinárodních produkcích a divadlech mj. "Deutsche Oper Berlin", "Opéra de Rouen Normandie, "Seefestspiele Berlin", "Oper Köln", "Staatsoper Hannover", "Landestheater Linz", "Akademie der Künste Berlin", "Halle Tanzbühne Berlin", "Athens Concert Hall", "Piccolo Theater Cottbus",  "Deutsche Tanzkompanie" a další. Hostoval v Německu, Rakousku, Dánsku, Francii, Finsku, Belgii, Polsku a na Kypru. Pracoval s choreografy a tvůrci jako: Roy Spahn, Golde Grunske, Matthias Heine, Marco Lulic, Nicola Hümpel (Nico and the Navigators), Vollker Schlöndorff, Carlus Padrissa (La Fura dels Baus), Toula Limnaios (cie.toula limnaios), Marc Bogaerts, Micha Purucker, Athol Farmer, Eva Brehme Solacolu, Thomas Vollmer, Jürgen Pöckel, Bernd Lanzke, Hans Fredeweß, Kerstin Köhler, Beatrice Scharmann, Stefanie Erb, Stephan Weiland, Justus Cariere, Vaibhani Merchant, Victor Acharya.

Zwischen Uns

Contemporary dance workshop Ioannise Avakoumidise (Liberec 15. 6. 2018)
I move... I breathe... I stand... I walk... I stop...
I move off... I move forwards... I move back... I move on
It's my move, here and now
I move away... fast, very fast
I move in slow motion...in my dreams...
I stay and I watch myself move
I fall and someone holds me
I fall and I trust
I move to another level...to another space...to another direction...
I decide to move...something is moving me
I move in rhythm... in my rhythm...in my time... together with the others
I move in silence
I walk with my eyes closed
I move closer... I keep my distance... I touch
I have images
I don't move
I am moving fast... I fly...
I land
I fall and I stand up again
I move repeatedly
I keep on moving
I am here
I dance.