Bärbel Stenzenberger

Portrait Bärbel Stenzenberger

Bärbel Stenzenberger (Německo) je nezávislá tanečnice, choreografka a pedagožka. Své taneční vzdělání dokončila na Univerzitě ve Frankfurtu nad Mohanem, jako sólistka působila ve Staatstheater Mainz, Städtebundtheater Hof, Ballet Schindowski Gelsenkirchen and Theater Bonn. Jako svobodná umělkyně pak spolupracovala s choreogragy jako Stephan Koplowitz, Olimpia Scardi, Kurt Koegel, Doris Schaefer, Temper Temper, Dyane Neiman, Cerna Vanek Dance, Cocoon Dance, Pierre Wyss, Juliane Rössler, Mastra Dance, Helene Weinzierl, bodyincrisis, raum13, Tomi Paasonen, Milli Bitterli, Eric Trottier. Později začala sama vytvářet choreografie do oper, muzikálů a divadelních kusů. Bärbel vyučuje profesionálně tanec různých žánrů. V roce 2009 spoluzaložila taneční soubor bo komplex. Jako choreografka byla nominována na Německou taneční cenu "Zukunft".

ProART FESTIVAL 2016

Brno 21. - 22. 7. + Valtice 24. - 28. 7.

Současná taneční dílna + Shakespeare 400

PŘIHLÁŠKY WORKSHOPY ZDE

Více o ProART Festivalu 2016 a všech jeho dalších dílnách:

rozvrh_1Brno2016_CZ.jpeg rozvrh_Praha-2016_CZ3.jpeg rozvrh_2Brno2016_CZ2.jpeg

CONTACT: Duets in dance

V kontextu našeho workshopu se chceme zabývat tématem duetů v tanci. Duet znamená více než jen počet tanečních partnerů. V setkání a zapojení toho druhého, vzniká něco dalšího - třetího. Harmonický, plný nedorozumění, silný, křehký, akrobatický. Příležitosti jsou rozlišné. V naší dílně se zaměříme na prostor dvou lidí, kteří sdílí svůj střed v experimentu blízkosti. Skrz vzdálenost se svět otevírá, partneři vcházejí do dialogu se sebou, což nás vede zpět k našim základům.

Po kolektivním rozehřátí se cvičeními na pozornost, uzemnění, a bytí v kontaktu se sebou i druhými se zaměříme na práci ve dvojici za použití různých technik, nápadů a teorií k vytváření duetu a zdokonalení naší partnerské spolupráce. Zdrojem duetu by mohl být např. text, vzpomínky, útržky rozhovoru z divadelních her či filmů, nebo zlomky hudebních kompozic.

VIDEO LINKS:

 
 
...im echten Land... - Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=bnQHy_zgjgc
 
Gisela - Giselle - Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=d3hS9Ddlbvs
 
 
 
 
Es ist wie es ist - Probenmitschnitt: http://www.youtube.com/watch?v=CbQeYJ_9-j4
 
Webseite bo komplex: http://www.tanzkompaniebo-komplex.de