JOZEF VLK

SMV-0801-018C-jozef

Je slovenským autorem, režisérem, skladatelem, hudebníkem, performerem a producentem na volné noze.

Po založení divadelní skupiny Hubris (později přejmenované na Debris) absolvoval několik hudebně-divadelních stipendií (Graz, Stuttgart, Amsterdam aj.) a workshopů. Je zakladatelem a vedoucí osobností jednoho z prvních slovenských nezávislých divadelních seskupení Debris Company, které vede téměř dvacet let. Se svojí společností v průběhu let 1991 – 2015 vyprodukoval více než 25 produkcí, které kromě Slovenska byly uvedeny i za jeho hranicemi /Čechy, Švýcarsko, Maďarsko, Rakousko, Francie, Belgie, Německo, Bělorusko, Slovinsko, Singapúr, Indie, aj.../. Spolupracoval i na out-of-genre projektech: Francie, Senegal, Německo, Polsko, Rakousko, Austrálie.

Je autorem hudby k mnoha tanečním a divadelním inscenacím, filmům, projektům. Jako režisér a autor hudby spolupracoval s více významnými osobnostmi na mnohých domácích i mezinárodních hudebních, divadelních a filmových projektech s úspěchem uvedených doma i v zahraničí (Matthew Hawkins, Judy Kaplan, Lloyd Newson, Marjolin Sinke, F. Cox, Jean Michel Bruyére, Pauline de Groot, Martin Burlas, Milan Sládek, Marta Poláková, Šárka Ondrišová, Kamil Žiška, Miloslav Luther, Martin Čičvák, Juraj Chlpík, Milan Sládek). V současnosti sa pohybuje převážně v oblasti divadla, akustické a elektronické nové hudby, současného tance a filmu. Je organizátorem divadelních udalostí a festivalů v Bratislavě (Bazén, Priestor 98, Protéza). Je autorem hudby a současně režisérem inscenací, které vznikly v rozpětí posledních let v produkci fyzického divadla Debris Company v choreografii Stanislavy Vlčekové: SoliloquyDolcissime SireneOrtopoetikumHexenMono (ve spolupráci s Petrem Jaškem z Les Slovaks), KolískyEpic, Clear. Loni premiéroval v baletu Slovenského národního divadla představení The Tempest podle W. Shakespeara. V roce 2003 režíroval středometrážní taneční film Den. Získal vícero ocenění, např. Cenu O STRA VAR za nejlepší scénickou hudbu sezony (projekt Cenci, 2011) a v roce 2012 divadelní ocenění DOSKY za nejlepší hudbu k inscenaci Rose inspirovanou dílem Marcela Prousta. V roku 2013 byl nominován na Cenu Tatrabanky za umění v kategorii divadlo – režie a koncept projektu EPIC, v roce 2014 v kategorii hudba – za režii a hudbu k představení The Tempest pro Balet Slovenského národního divadla.

www.debriscompany.com

ProART Festival 2015

PRAHA 26. 7. - 29. 7.

26.7. 12:30 - 17:00h
27.7.-29.7. 14:30 - 19:00h

HERECTVÍ: Divadelní ateliér

Němí básníci nad městem. Řvoucí poezie dneška.

Podnázev: Mezi a ve středu

 

Cílem dílny je práce s konceptem postavy.

Předmětem je aktualizace chování herce nebo tanečníka v zadání, hledání nového jazyka a vytvoření si představy o tomto jazyku, chápání dramaturgie a účast na jejím autorským vytváření. Dílna je dále zaměřená na prácu s tématem, představivostí, charakterem a tělesností, práci s prostorem a náhodnými okolnostmi, na zkoumání vlivu náhodných událostí na reakce v charakteru, na práci s rytmem a tempem, intenzitou a energií, práci se smysly, s frázovaním v etudách a analýzu leitmotívu dílny: řvoucí poezie dneška – němí básníci nad městem. Rozvedení osobných formulací, momentální emoce, osvojení si výpovědí a vzájemné kombinování jednotlivých výpovědí do provokativní stylizace. Prostřednictvím výsledných individuálních, situačních etud a jejich vzájemných kombinací mají účastníci dílny možnost uvědomit si své herecké rozpětí v krátkém kontemplatívním a kompozičním procesu aktualizace vnímání performance. Dílna je otevřená pro tanečníky a herce.

PŘIHLÁŠKY WORKSHOPY ZDE