Edgar Omar Rojas Ruiz

undefinedNarozen v Tamaulipas, v Mexiku (1982). V roce 2000 započal svá studia hudební kompozice v Centro de Investigación y Estudios de la Música CIEM (Centrum hudebních studií a výzkumu) pod dohledem Alejandra Velasca „Kavinu“ a Víctora Rasgada -kompozice, společně s Marcelem Rodríguezem a Enrico Chapelou pro obor orchestrace. Od roku 2002 do 2006pracoval v této instituci jako učitel dětí pod vedením Dr. H.C. Maríi Antoniety Lozano.
Od roku 2007 do 2009 studoval magisterské studium Hudební kompozice na Janáčkově akademii múzických umění v Brně, Česká republika pod vedením prof. Arnošta Parsche. Na stejné instituci poté dokončil Doktorské studium Hudební kompozice a teorie kompozice (vedoucí práce Prof. Ing. Ivo Medek Ph.D.) v roce 2012 s prací „Matematické operace v hudební kompozici - se zaměřením na historický aparát středoamerického regionu“. V roce 2008 obdržel stipendium pro Individuální umělecký rozvoj od Instituto Tamaulipeco de Culturaa Národního fondu pro kulturu a umění FONCA (Mexico) pro účel výzkumu „Různých aplikací Fibonacciho sekvence v hudební kompozici“. Přednášel na konferencích na téma Historie mexické hudby, Historie latinsko-americké hudby, Matematika aplikovaná v hudební kompozici a Různé aplikace Mayských a Aztéckých numerických systémů v hudební kompozici v různých městech České republiky a Slovenska.

Jeho hudba byla představena v Mexiku, Chile, České republice, USA, Slovensku a Španělsku. V roce 2011 obdržel první cenu v mezinárodní soutěži VII. Concurso de Composición Musical Universidad de Zaragoza (Španělsko). Od roku 2010 vystupuje v České republice jako kytarista a skladatel v tradiční latinsko-americké hudební skupině „Vámonos!“. Jako součást svého doktorandského studia vyučuje předmět Historie latinsko-americké hudby, Kompozice a Instrumentace (pro mezinárodní studenty ) na JAMU.
Pracoval také v produkci různých mezinárodních kulturních projektů, ze kterých můžeme zmínit: Manažer logistiky v „The Festival of Music nd New Technologies Visiones Sonoras 2006 (Mexico City), hlavní manažerpro Českou republiku a zakladatel „First Composition Award Janáček- Revueltas 2008 (Česká republika -Mexiko) a hudební manažer festivalu „Mexic(k)o 2010“, který byl uspořádán k 200. výročí Mexické nezávislostia 100. výročí Mexické revoluce (Česká republika 2010). Od roku 2007 je zakladatelem a ředitelem asociace absolventů CIEM (Mexiko).

Hovoří plynně česky, anglicky a španělsky. Výuka workshopu bude probíhat v jazyce s ohledem na přihlášené účastníky.

ProART Festival 2015

Brno 18. - 24. 7. 2015

KYTARA: Masterclass

PŘIHLÁŠKA ZDE

Tento individuální kurz je určen každému hudebníkovi na jakékoli úrovni, se snahou zdokonalit se ve hře s jakýmkoli zaměřením či jakýmikoli osobními potřebami. Ve smyslu základní úrovně rozvineme technické a výrazové aspekty hry na kytaru, zatímco na úrovni pokročilé se zaměříme spíše na výrazové finesy a stávající repertoár účastníka. Důraz bude kladen na všeobecný současný pokrok ve hře na kytaru. Pro pokročilé hráče může být největším přínosem inovativní a stále se rozvíjející přístup ke kytaře jako hudebnímu nástroji a jeho "skrytým" možnostem, ve smyslu využití ve skladbě a vztahu k multimédiím. Cílem je upozornit na význam uměleckých, historických a technických specifik interaktivity kytary a elektroniky, zkoumání a rozvíjení nových možností jejich praktické aplikace, což v důsledku umožní naplnit individuální estetické cíle každého aktivního účastníka.

ProArt_2013_Martin_Dvorak_Sfida_Furioso-1790

Foto: Marek Procházka