Alena Pajasová

undefined Alena Pajasová je předsedkyní ProART, výkonnou ředitelkou ProART festivalu a manažerkou a produkční projektů ProART Company. Je absolventkou Matematicko-fyzikální a Pedagogické fakulty UK. 

Po gymnastickém mládí a osmi letech v souboru Antares působila v letech 1997-2008 jako nezávislá tanečnice a pedagog tance pro děti (Modré nebe - Ciel bleu, Green Tree Early Learning Centre, Bumble Bee, Riverside school) i dospělé (Dance Perfect, kurzy ProART).

Od roku 2004, kdy spolu s Martinem Dvořákem spoluzaložila ProART, se intenzivně věnuje práci manažerské a produkční a zároveň účinkuje jako tanečnice ProART Company v projektech:

"Gabriel Lion 2004"
"Já už tě nemám rád"
"Kdopak by se bál"
"BAROCKO - V náručí mužů"
"Bon vieux temps"
"Foreign bodies"
"Kreutzer sonata"
"String Quartets"
"JAN"

Od roku 2010 žije s rodinou ve Švýcarsku.

Brno 20. - 26. července 2014

Tanec pro začátečníky

nabízí základní seznámení se současným tancem. Účastníci nemusí mít žádnou předchozí taneční průpravu, jediným předpokladem je odvaha a chuť se hýbat. Můj styl klade velký důraz na přirozený pohyb. Používá spojení těla, vnímání prostoru, dechu a váhy těla nebo jeho částí. Během krátkých a delších tanečních sekvencí se zaměříme na vnímání začátku a ukončení pohybu, změny v jeho kvalitě, použití podlahy jako partnera i jednoduchých principů spolupráce více tanečníků. Pokusíme se opustit zbytečnné svalové napětí a vychutnat pohyb těla v prostoru, čase a ve skupině.

Na učení taenčních lekcí pro začátečníky mám ráda, že lidi, které tam potkám, jsou neztíženi tanečními stereotypy, či zlozvyky. Hýbou se tak nějak přirozeně a během pouhého týdne je možné sledovat obrovské pokroky....