Alena Pajasová

undefined

Alena Pajasová je absolventkou magisterského studia Pedagogické fakulty UK, obor učitelství 1. stupně ZŠ a bakalářského studia Matematicko-fyzikální fakulty UK, obor matematika.
Od dětství se věnovala tanci a její kroky po ukončení studia vedly tímto směrem. Dvanáct let působila jako pedagog tance v pražských mezinárodních školkách a školách Modré nebe, Green Tree, Bumble Bee, ISP, v kurzech pro dospělé Dance Perfect a ProART. Byla spoluzakladatelkou mezinárodní školky Modré Nebe, kde pracovala jako manažerka a učitelka tance. Zároveň v letech 2004-2015 působila jako profesionální tanečnice ProART Company a ředitelka mezinárodního ProART festivalu. Vystupovala v projektech v ČR, na Slovensku, v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Polsku, Maďarsku, Portugalsku, Francii, Anglii, Izraeli a Jižní Koreji.
Alena je matka dvou dětí Báry (*2007) a Jakuba (*2009). Od roku 2010 žije ve Švýcarsku, pokračuje ve výuce tance pro děti. Od září 2013 vyučuje v České škole a od ledna 2014 v Předškolce. Byla u zrodu Českého Klubu, kde od jeho založení v červnu 2014 působí jako jeho předsedkyně.

Projekty ProART Company, ve kterých účinkovala:

"Gabriel Lion 2004"
"Já už tě nemám rád"
"Kdopak by se bál"
"BAROCKO - V náručí mužů"
"Bon vieux temps"
"Foreign bodies"
"Kreutzer sonata"
"String Quartets"
"JAN"

Více ZDE

Tanec bez předsudků (nejen pro Romy)

16. - 20. července 2018

Brno

Lektoři: Alena Pajasová (CZ/CH)Martin Dvořák (CZ/AT)

Integrativní taneční dílna pro Romy a nejen pro ně. Jak se tančí na jevišti - principy současného tance, baletu a moderního výrazového tance za použití improvizace a jiných tanečních technik.
To vše ve 4 exkluzivních lekcích zkušených lektorů Aleny a Martina Dvořáka - zakladatelů ProART Festivalu.
Smyslem je propojit taneční ambice se sociálním cítěním a prožít radost z objevování individuality člověka a boření předsudků vůči odlišnostem. Lekce jsou zdarma pro všechny, ale musí převažovat počet romských účastníků. Taneční vzdělání ani zkušenosti nejsou podmínkou.