Anna Štěrbová

Campo Amor-Beer (43) Anna Štěrbová se narodila v Praze, kde vystudovala konzervatoř Taneční centrum Praha. Zde nabírala první jevištní zkušenosti v choreografiích Attily Egerháziho, Allessandra Matty, Hege Scafle a dalších. Po absolutoriu odešla do Itálie do Scuola di balletto classico v Regio Emilia pod vedením Liliany Cosi. Zde tančila v produkcích Don Quichotte a Ground Zero Marinela Stefanescu. Poté spolupracovala s Martinem Vraným v Praze na představení Tak... Co teď?

Od roku 2006 je členkou, později sólistkou, Baletu Landestheater Linz pod uměleckým vedením Jochena Ulricha. Během těchto 7 let ztělesnila řadu hlavních či titulních rolí jeho moderního tanečního repertoáru - Popelka, Anna Karenina, Anna v Sedmi smrtelných hříších, Clorinda v Campo Amor, Gehilftin in Rumi in Flammen, Chůva v Romeovi a Jůlii. Krom toho tančila v choreografiích Mei Hong Lin (Dům Bernardy Alby, Schwanengesang, Carmina Burana), Darrela Toulona (Péťa a vlk). Mimo toto pevné angažmá tančila v nezávislých projektech - Martina Dvořáka Fear and/or Desire, Gabriela Wonga Excretion (pro ProART Company), Rafaela Valdiviesa With a Pure Heart a Be still, my Heart (semifinále choreografické soutěže v Hannoveru). Do června 2014 pracovala v Linzi pod uměleckým vedením Mei Hong Lin.

PARTNERING

Hodina se zaměřuje na taneční sekvence zahrnující rovnováhu, koordinaci, techniku a výrazové schopnosti k dosažení harmonie s partnerem a rozvinutí vzájemného podporujícího přístupu k učení se kroků a pohybových vazeb. Tanečník je veden ke kreativitě a flexibilitě v reakcích na partnera a k interpretaci a vysílání impulzů partnerovi během vlastního tance.

PRAHA 28. 7. - 3. 8. 2014

VIDEO ZDE