Irene Bauer

ProArt_Tugendhat-7978

Irene Bauer se narodila ve Vídni. Své taneční vzdělání započala v baletní škole Wiener Staatsoper v 7 letech. Po skončení školy zůstala v baletním tělese rakouské opery a po 12 let tančila v desítkách klasických i moderních představení choreografů mj. R. Nurejev, J. Kylián, J. Neumeier, G. Balanchine, J. Cranko, R. Zanella. Další zastávkou byla pozice sólistky v tanečním divadle Tiroler Landestheater pod vedením Jochena Ulricha. Vystupovala na festivalech po celé Evropě, Americe a Kanadě, ve filmech a televizních pořadech, ale také v nezávislých projektech. V letech 2006-2013 byla sólistkou Linzer Landestheater. Od stejného roku účinkuje také v projektech ProART Company: Barocko - V náručí mužů, Memoires, Giselle:Revenge, Ericka Guillarda - www.FrauWelt, Vangelise Legakise - Sweet Sea Echos, dále Foreign Bodies, Brotherhood, Kreutzer Sonata, String Quartets, Jan, Milada a Emoticon. Učí balet a Pilates a stále si užívá tanec...

ProART Festival 2017

Brno 15. - 21. 7. (Pilates + Tanec bez předsudků)

Valtice 25. - 30. 7. (Taneční dílna)

PŘIHLÁŠKY WORKSHOPY ZDE

Rozvrhy_liberec Rozvrhy_brno 1 Rozvrhy_valtice

Pilates

Lekce Pilates bude přípravou na celý den. Zahřejeme hluboké svalstvo a rozhýbeme tělo. Cvičení sice budují základní pevnost a sílu, jíž využijeme především v tanci, ale zároveň jsou vhodná i pro netanečníky. Doporučuji přinést si na cvičení podložku (karimatku) nebo velký ručník.

Tanec bez předsudků

Integrativní taneční dílna pro Romy a nejen pro ně.
Jak se tančí na jevišti - principy současného tance, baletu a moderního výrazového tance za použití improvizace a různorodých tanečních technik.
To vše ve 4 exkluzivních lekcích zkušených lektorů Ireny Bauer a Martina Dvořáka - ředitele ProART Festivalu.
Smyslem je propojit taneční ambice se sociálním cítěním a prožít radost z objevování individuality člověka a boření předsudků vůči odlišnostem.
Lekce jsou zdarma pro všechny, ale musí převažovat počet romských účastníků.
Taneční vzdělání ani jiné zkušenosti nejsou podmínkou.
 
JAN_42.JPG JAN_5.JPG Foto: Marha Sobotka a Marek Procházka

VIDEO ZDE