Monika Válková

undefined Tanci se věnuje od dětství. Začala v Základní umělecké škole v Litvínově. Během studia na konzervatoři Taneční centrum Praha (2003–2011) tančila ve školních souborech Baby Balet Praha a Balet Praha Junior. Pracovala s vynikajícími pedagogy a tanečníky – Samuel Delvaux (Belgie), Virginia Gimeno Folgado (Španělsko), Jeanne Solan (USA), Nataša Novotná (ČR), Jiří Voborský (ČR/USA), Katie Garwood (USA), Veronika Kornová-Gardizzaro (Ger/ČR), Attila Egerházi (Maďarsko), Juhani Teräsvuori (Finsko) aj.
Tančila v choreografiích Samuela Delvauxa (Underground), Attily Egerháziho (Třpyt a lesk), Jiřího Voborského (Allegorica) a dalších.
V současnosti studuje na Hudební a taneční fakultě Akademii múzických umění v Praze – obor pedagogika tance. Specializuje se na tanec moderní a jazzový. Od roku 2010 je spolupořadatelkou a lektorkou letní taneční školy – Cramps Summer Dance. Vyučuje zde klasický, moderní i jazzový tanec. Jazzový tanec vyučuje rovněž na taneční konzervatoři Taneční centrum Praha. V letech 2010–2012 vyučovala klasickou taneční průpravu mladé litvínovské krasobruslaře a mažoretky.
Během studia na konzervatoři spolupracovala se Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK.
Má zkušenosti také s televizí, účinkovala v pořadech: Mezinárodní televizní festival Zlatá Praha, X – Factor, ČSMT – spolupráce se skupinou Pyroterra (projekt Elements), Silvestr 2012 – TV Prima.

Modern jazz

Lekce začíná jednoduchou pohybovou variací, díky níž se pořádně rozehřejeme. Následuje práce na podlaze, tzv. floorwork, k níž se váže i aktivní protažení těla. Občas si také zaposilujeme. Nevynecháme ani drobná technicky zaměřená cvičení chodidel, aby se nám pak ve stoje lépe pracovalo. Navážeme skokovým cvičením a na závěr zužitkujeme své předchozí úsilí v taneční variaci. Hodina není příliš technicky náročná, a pokud něco není srozumitelné, máme dost času na vysvětlení. Jde hlavně o to, abyste si tanec užili a pořádně si zatančili. Těším se na vás.