Anet Fröhlicher


undefined

Anet Fröhlicher se narodila ve Švýcarsku a žila ve Španělsku, kde se začala věnovat flamencu. Anet Fröhlicher ma také vzdělání v klasickém baletu a současném tanci, mimo jiné v Berlíně, Bernu a New Yorku. Mnoho let tančila tradiční flamenco v různých souborech, se věnovala se sama současnému, experimentálnímu tanci flamenca. Od té doby, se zabývala otázkou, jak může být flamenco umístěno do nových kontextů, když tato forma umění, jež je formována tradicí, a částečně plná klišé a patosu. Uváděla na jeviště nové formy, které dodržují úctu ke svému konvenčnímu stylu a estetickým zákonitostem.
Od roku 2001 je uměleckým vedoucím a choreografem profesionálního tanečního souboru el contrabando a cestuje s touto společností v Evropě, Africe a Jižní Americe. Obdržela různá taneční ocenění ve Švýcarsku. ProART festival uvede, díky podpoře Pro Hlevetia, představení el contrabando v Brně i v Praze.

 

Contemporary Flamenco

Brno 27. + 28.7. 2013

V dílně se budeme věnovat technice a energii flamenkového tance, rozvíjet struktury, které mohou být použity pro komunikaci mezi tanečníky, a krátké choreografie.