Neil Paris

undefinedNarodil se a vyrůstal v Norfolku, Anglie. Vzdělání získal v Dartington College of Arts (UK) a Laban, Londýn. Od 2003-2010 byl hlavní člen Fabulous Beasts Dance Theatre. Vedení Michael Keegan-Dolan. Jejich oceněné práce cestovaly celou řadou zemí: Velká Británie, USA, Austrálie, Nový Zéland a celá Evropa. Získali nominaci na britské divadelní ocenění Olivier za tři inscenace: Giselle, Bull a Svěcení jara, které bylo koprodukováno ve spolupráci s Anglickou Národní Operou v Londýně.
Neil vymyslel a vedl program divadelních dílen pro Fabulous Beasts. Vyučuje tanečně - divadelní dílny pro všechny věkové kategorie a schopnosti. Pravidelně spolupracuje s Margaret Pike The Roy Hart střediska pro hlas v Malearagues  - Francie, kde se věnuje zkoumání vokálního projevu a zpěvu.
Je uměleckým ředitelem tanečního divadla SMITH, který scestoval Spojené království mj. s představením Agnes a Walter: Little Love Story.

www.agnesandwalter.co.uk

Na video sestřih se můžete podívat zde.

ProART Festival 2017

TANEC - DIVADLO - PERFORMANCE

Brno 17.  - 21. 7. 2017

Neilův projekt bude zkoumat vytváření tance a příběhů ve skupině pomocí hry, improvizace, tance, divadla a hlasu. Cílem bude v této krátké týdenní době vytvořit tanečně-divadelní projekt, který je inspirován tělem, hlasem, slovem a obrazem.

ProArt_2014_Workshops_1200px-9604 Foto: Marek Procházka

PŘIHLÁŠKY WORKSHOPY ZDE