Filip Teller

FT 1

Moderátor, herec věnující se autorskému divadlu a zdravotní klaun

Do profesionálního světa divadla ho v dětství uvedla Eva Tálská. Absolvoval Janáčkovu akademii múzických umění v Brně, ateliér autorského herectví, pohybového divadla a klaunství. V rámci studijní stáže pobýval také ve Velké Británii.
Za svou tvůrčí kariéru hostoval v profesionálních divadlech (např. Divadlo Husa na provázku, HaDivadlo, Divadlo Bolka Polívky, Městské divadlo Zlín, Divadlo Tramtarie či Národní divadlo Brno) a v nezávislých uměleckých uskupeních (např. Služebníci Lorda Alfréda, Divadlo Anička a letadýlko nebo Divadlo Komediograf). Spolupracoval s režiséry Vladimírem Morávkem, Lubošem Balákem či Zdeňkem Duškem.
S Divadlem Husa na provázku vystupoval na festivalech ve Francii, Belgii a Rusku.

Na mezinárodním festivalu divadelních formací v Římě získal cenu GEMINI D‘ORO PRIZE za nejlepší mužský herecký výkon za ztvárnění postavy papeže Bonifáce VIII.

Jeho autorskou prvotinou je inscenace balancující na pomezí one man show a divadelní zpovědi – Inspirováno láskou. Mezi jeho další autorské projekty patří celovečerní stand up Čecháčci a Čoboláci, který vznikl ve spolupráci s Pavolem Serišem.

Dále Filip Teller účinkuje v monodramatu Cikánský boxer německé autorky Rike Reiniger. V příběhu z druhé světové války ztvárňuje postavu bývalého boxera Hanse. Inscenace se dočkala pozitivních ohlasů u publika i kritiky.

V roce 2015 založil Filip Teller, společně se svým týmem, divadelní talk show Tell or Show, v níž následující čtyři roky  působil jako moderátor a hostitel. Pořad kladl důraz na divadelnost, situační humor a improvizaci. Kromě klasických rozhovorů zažívali hosté i nečekané situace, do nichž vstupovali společně s moderátorem.
Domovskou scénou Tell or Show byl brněnský Buranteatr a posléze Divadlo Bolka Polívky v Brně.

V současnosti se Filip Teller věnuje především psaní celovečerních stand up představení a her.  Jeho nejnovější sólový kus nese název Reprodukce – stand up o rozhodnutí, které nelze vzít zpět.

ProART Festival 2021

BRNO 18. - 20. 7.

Stand Up Therapy

Stand Up Therapy je příležitost vytvořit si vlastní autorský stand up, ve kterém budete hovořit o tom, co je pro Vás důležité, aktuální a rezonuje ve Vás. Stand up jako forma terapie založená na sdílení svého příběhu, pravdě a schopnosti přetvořit své osobní téma do humoru za pomoci základních komediálních technik a nadhledu.
“Právě na opravdovost a upřímnost je při tvorbě kladen důraz. Ti nejlepší stand up komici tvoří humor založený výhradně na pravdě. Umět si totiž utahovat sám ze sebe, svých problémů, společnosti, politiky a vlastní mámy, to je umění komiky a schopnost sebe terapie. Nakonec tím pomůžete i lidem, kteří na vás dívají. Pochopí, že nejsou ti jediní, kteří v sobě něco řeší. Možná si dokonce řeknou, že na tom nejsou až tak zle.”
Stand up Therapy kurzy probíhají v přátelské a bezpečné atmosféře, s empatickým přístupem k individualitě každého jedince a stylu jeho humoru.
Zakladatelem projektu a lektorem workshopu je herec, stand up komik, moderátor, zdravotní klaun a vášnivý propojovatel lidí, Filip Teller. (www.filipteller.com). Sám o procesu tvorby říká následující:
“Stand up je jako vajíčko. Abyste se dostali k podstatě svého tématu, musíte nejdřív rozbít skořápku, která Vám brání o ní hovořit, pak projít přes bílek výmluv a tlachání a teprve poté se dostanete k jádru věci, k pravdě a zárodku, ze kterého může vzniknout skvělý stand up. Je to ulevující proces.“
Stand up Therapy si dává za úkol nabídnout lidem příležitost otevřeně hovořit o svých pocitech, názorech či problematice své sociální bubliny. Jedná se o projekt, který napomáhá jeho účastníkům k sebevyjádření a v případě vyloučených skupin i k integraci do běžného života. Na projektu spolupracují dle potřeby odborníci z oblasti psychologie a sociologie.

brno_1

PŘIHLÁŠKY WORKSHOPY ZDE