Zuzana Bydžovská

uni_10535

Státní konzervatoř v Praze absolvovala v roce 1983. V průběhu studia hrála v Divadle na Vinohradech, DJKT a Realistickém divadle v Praze. Po ukončení studia nastoupila do: Divadla Na zábradlí a Národního divadla v Praze. Od roku 2006 hrála v divadlech: Ungelt, Kalich, Černá labuť, La Fabrika, Divadle Bez zábradlí a Ta Fantastika. Na divadelní scéně ztvárnila role komické, dramatické, tragické i tragikomické. Od roku 2015 vyučuje herectví na Mezinárodní konzervatoři Praha, kde připravuje studenty od prvních ročníků až po absolventy.

Je držitelkou mnoha filmových ocenění. 3x cena Českého lva / 2x hlavní role Venkovský učitel, Mammas & Papas / 1x vedlejší role Gympl. 1x ocenění Slnko v sieti za hlavní roli ve filmu Jan Palach. Ze Švédského Stockholmu si přivezla cenu za nejlepší ženský herecký výkon ve filmu Venkovský učitel. Za film Revival obdržela cenu Novoborské akademie spojených kinematografií.

ProART Festival 2021

PRAHA 29. 7. - 1. 8.

Herecká dílna

Její herecká dílna, zde na ProART Festivalu, je určená všem, kteří mají touhu po divadle a chtějí v sobě objevit či podpořit herecký talent. Workshop je pro nadšence herectví, také z ochotnické i alternativní sféry. Vítáme i kolegy učitele, kteří si chtějí otevřít obzor v předávání a otevírání hereckého potenciálu ve svých studentech. Společně s přihláškou, prosím, zašlete také svůj životopis s fotografií, na základě kterého proběhne výběr do herecké dílny.

praha_1

PŘIHLÁŠKY WORKSHOPY ZDE