Gabriela Vermelho

Gabriela-Vermelho-1

Je neběžnou osobností naší hudební a divadelní scény. Je současně zpěvačkou, houslistkou, violistkou, hráčkou na kvinton, skladatelkou a herečkou, působí v oblasti klasické hudby, muzikálu, jazzu a rockové alternativy. Je primariem kvarteta Gadrew Way, spolupracovala se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Komorním orchestrem Pavla Haase, Orchestrem Berg, Kaprálová Quartetem, Heroldovým kvartetem, Orchestrem Gustava Broma, skupinou Čechomor atd. Je členkou kapely Maraca a Zimbova, vystupovala společně s Epoque Quartetem a Petrem Wajsarem ve sdružení Ewave. V roce 2013 založila svou hudebn í skupinu GaRe, se kterou se věnuje pouze autorské hudbě.

Skládá scénickou hudbu – inscenace Ondina ve Středočeském divadle Kladno (2008), taneční horror Jessie a Morgiana – Malostranská beseda (2010), baletní představení Nikdy nekončící příběh, liberecké Divadlo F. X. Šaldy (2011), je autorkou hudebního doprovodu k dokumentárnímu snímku ČT Uloupené mateřství (2009). Pro taneční seskupení ME-SA napsala a interpretovala hudební složku v představení Echoes (2009). Napsala a interpretovala hudbu k představení Havran skupiny Veselé skoky (2008).

Ve Švandově divadle (červen 2011) uvedli představení Upálení Satanica 666 v rámci divadelního cyklu Hyde Park s její hudbou, kterou také interpretovala. Pro stejné divadlo v květnu roku 2012 vytvořila a natočila hudbu k představení Mlč, Jobe mlč!. Na jaře roku 2013 dokončila hudbu k baletu na téma Krvavá svatba od Federico García Lorcy pro plzeňské divadlo.

V listopadu 2015 měla premiéru v libereckém divadle F.X. Šaldy baletní inscenace Gzdina roba opět s její hudbou. Spolupracovala s baletním souborem pražské konzervatoře Bohemia Balet. V listopadu 2016 dokončila hudbu k inscenaci Krysař pro Švandovo divadlo v Praze.

Za roli čarodějky Evy v Baladě pro banditu (divadlo Husa na provázku) získala v roce 2005 cenu Alfreda Radoka pro Talent roku.

Na podzim roku 2011 se úspěšně zhostila hlavní role – sopránového partu v české premiéře video-opery An Index of Metals od Fausta Romitelliho a světové premiéry skladby Heart in Darkness Michala Nejtka, kde svůj zpěv doprovázela na kvinton. Vše s Orchestrem Berg v pražském klubu Roxy.

Spolupracuje se současnými českými mladými autory (Markéta Dvořáková, Aleš Pavlorek, Michal Nejtek, Jan Meisl, Ivo Medek), kteří pro ni píšou skladby v oblasti vážné muziky.

Diskografie:

Maraca – Maraca 2001
Maraca – Longe 2003
Zimbova-Maraca – Krvavé balady 2004
Maraca – The body is too slow for me 2006
Gabriela Vermelho – Jessie a Morgiana 2012
Gabriela Vermelho & GaRe – GaBaRet 2013

ProART Festival 2022

JIČÍN 28. - 31. 7.

OLOMOUC 3. - 4. 9.

Hlasová a hudební dílna

Hledáte neobjevená zákoutí, možnosti, dispozice vašich hlasů, vašeho rozsahu, vaší melodičnosti? Chcete nají místa, o kterých jste nevěděli, inspirace, které jste neobjevili, prohlédnout si žánry, které vás míjely a přitom mohou být tak zajímavé? Přijďte na moje kursy. Není poloha, kterou bych neměla ráda, není výkon, který bych nepovažovala za možný. Najděte sami sebe, objevte vnitřní hlas, který na to zatím čekal. Umím a budu chtít otevřít vaše srdce, vaše chuti, vás samotné. Rozezpíváme se spolu jako hejno slavíků, už nikdy pak nebudete chtít přestat. Budete se divit, co všechno vám zpěv může dát. Dílna je určená všem bez rozdílu věku, pokročilosti, žánrového zařazení, zkrátka pro všechny.

...když se podívám k sobě, do své duše, do svého srdce...stále více mne moje osobní umělecké, niterné sebevyjádření směřuje k naplnění mých snů, vizí... dělá mne to šťastnou, uklidňuje, vrací k sobě, zvnitřňuje, ve shonu běžících dní... odvrací mě to od zneklidňujícího srovnávání se s okolním světěm, odpoutává to moji mysl od nebezpečných nakažlivých myšlenek, že snad nejsem dost dobrá ve srovnání s okolním světem? A to je moje cesta, můj směr, moje naslouchání vlastnímu nitru, návratu k sobě, do klidu a ticha. Když začínám věřit sama sobě, že to co dělám s nejčistším úmyslem je pravda, moje pravda... že moje tvorba, moje práce, to jak se projevuji světu navenek, když už alespoň jdu po té cestě vedoucí ke splnění mých snů... poznávám, že jsem šťastná, že všechny síly vesmíru se napnuly k tomu, aby mi pomohly. Nelekám se překážek, protože mne tato cesta naplňuje a činí svobodnou, volnou a šťastnou. Spoustakrát už si člověk mohl přečíst, slyšet... cesta je cíl, sny jsou to co nás nese dál, oživuje naše duše, srdce, těla... víra v naše sny znamená víru v nás samotné...

  rozvrh_Jicin2022rozvrh_Olomouc2022 

PŘIHLÁŠKA ZDE