Pavla Horáková

Pavla Horáková.JPG

Pavla Horáková je spisovatelka, literární překladatelka, publicistka a rozhlasová redaktorka. Od studií překládala beletrii z angličtiny a srbštiny, několik let působila v redakci zahraničního vysílání Českého rozhlasu, pro něž nyní připravuje videocyklus o české literatuře. Deset let také pravidelně spolupracuje se stanicí Vltava. Je autorkou nebo spoluautorkou osmi knih. Debutovala dětskou detektivní trilogií o Hrobařících. Spolu s Jiřím Kamenem sestavila dvě knižní kompozice věnované českým účastníkům 1. světové války, Přišel befel od císaře pána (2015) a Zum Befehl, pane lajtnant (2018), které vzešly z rozhlasového cyklu Polní pošta. V roce 2018 vydala novelu Johana (společně se Z. Dostálovou a A. Scheinostovou) a rovněž svůj první román pro dospělé Teorie podivnosti, jenž získal v roce 2019 cenu Magnesia Litera za prózu. V říjnu roku 2021 vyšel její druhý román pro dospělé Srdce Evropy oceněný třetím místem v anketě Lidových novin Kniha roku.

Připravuje pravidelné pořady pro Český rozhlas 3 – Vltava a spolupracuje i s anglickým vysíláním Českého rozhlasu 7. Věnuje se též redigování a výuce uměleckého překladu a literární publicistice.

ProART Festival 2022

BRNO 19. - 22. 7.

Kreativní psaní

Máte doma plné šuplíky textů, nebo vás naopak děsí prázdná stránka? Co vlastně chcete sdělit? A komu? Znáte své postavy? A máte je rádi? Poslechněte si, jak k psaní přistupují jiní, a pak to udělejte po svém, protože tak jako vy to nikdo jiný nedokáže. Kromě samotného psaní a povídání o něm dojde i na praktické tipy z autorské, redakční a nakladatelské praxe.

 rozvrh_Brno2022 

PŘIHLÁŠKA ZDE